Tréning

Tréningové fitness tipy (6.)

12. apríla 2013
Tréningové fitness tipy (6.)
Každý piatok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti tréningu.

16. / Postavte sa
Sedíte rady, keď vykonávate tlaky na ramena, bicepsové zdvihy či tricepsové extenzie? Lepšie urobíte, ak pri týchto cvikoch budete stáť. Okrem toho, že chrbát bude v prirodzenejšej polohe a nebudete toľko riskovať jeho deformáciu, zapojíte do cvičenia aj viac svalov a spálite o trochu viac kalórií.

17. / Netrénujte dlhšie ako hodinu
Hovorí sa, že ak trénujete viac ako hodinu, vaše svaly sa začnú páliť. Síce štúdie dokázali, že sa to stane len vo výnimočných prípadoch, stále sa odporúča nepresiahnuť túto hranicu. A to hlavne pre fakt, že väzivá, kĺby a svalové vlákna po hodine cvičenia oslabnú a výrazne sa zvyšuje riziko zranenia.

18. / Zdieľajte vaše ciele s inými ľuďmi
Rozprávať o vašich cieľoch alebo ich spomenúť iným ľuďom je skvelý spôsob, ako udržať motiváciu na takej úrovni, že sa ťažšie vzdáte týchto cieľov a usilovnejšie budete pracovať na ich dosiahnutí. Budete sa snažiť dokázať týmto ľuďom, že ste schopný a oni na druhej strane môžu byť využití aj ako podpora. Možno vám niekto z nich aj v niečom správne poradí.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Tréningové fitness tipy (5.)