Tréning

10-týždňový tréning na pridanie svalovej hmoty

07. augusta 2023
10-týždňový tréning na pridanie svalovej hmoty
Prinášame vám tréningový program, ktorý bol navrhnutý tak, aby ste v čo najväčšej miere zvýšili svoju svalovú hmotu v priebehu desiatich týždňov. Je vhodný pre pokročilých cvičencov bez rozdielu pohlavia.

Počas desiatich týždňov budete precvičovať každú svalovú partiu raz do týždňa. Využívať sa budú prevažne ťažké základné cviky, ktoré tvoria kostru štyroch tréningov, ktoré absolvujete každý týždeň.

Ten odštartuje tréning hrudníka a tricepsov, pričom nasledujúci deň sa bude zameriavať na chrbát a bicepsy. Streda bude voľná a následné dva dni budú patriť ramenám a predlaktiam, resp. nohám. Dva dni, pre mnohých ideálne víkend, poslúžia na regeneráciu. Prestávky medzi sériami udržujte v rozmedzí minúty až dvoch.

Počas voľných dní sa môžete venovať kardiovaskulárnemu tréningu, ktorý je dôležitý aj v objemovej príprave. Netreba to s ním však preháňať. Takisto odporúčame jeden deň nechať voľný úplne. Počas plánu nezabúdať na príjem dostatočného množstva kalórií, predovšetkým z bielkovín a kvalitných sacharidov.

Pondelok: Hrudník a tricepsy

Výpony v stoji 4 12
Výpony v sede 2 12

zdroj: Muscle&Strength

Letný režim, pôvodne z 10.09.2015.