5 zdravých jedál, s ktorými to môžete prehnať
Tréning nalačno? Aký má vplyv na rast svalov a pálenie tukov?
Inšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme
Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
Reklama
Motivácia

Arnold Schwarzenegger: Prvé víťazstvá a odchod do USA

Každú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes si povieme niečo o odchode Arnolda Schwarzeneggera do Spojených štátov amerických.

Arnold sa narodil v roku 1947 v rakúskom Thale, kde vyrastal s rodičmi Gustavom a Auréliou, ako aj so starším bratom Meinhardom. Jeho otec bol policajt, no napriek tomu mali finančné ťažkosti a chlapci prežili ťažké detstvo. Pre Arnolda bolo snom odísť za lepším životom do Ameriky, čo sa mu nakoniec aj podarilo.

Ako už sme minule spomínali, v roku 1961 sa stretol s Kurtom Marnulom, s ktorým sa pripravoval v neďalekom Grazi na prvé kulturistické súťaže. V roku 1965 pôsobil v rakúskej armáde ako tankista, no mal sa zúčastniť súťaže v Stuttgarte, a tak z tábora ušiel, aby súťaž nakoniec vyhral a získal titul juniorského majstra Európy.

Síce od armády potom dostal väzenie, no nakoniec sa v nej rozhodli jeho kulturistickú kariéru podporovať a umožnili mu pripravovať sa na Majstrovstvá Európy, ktoré o rok neskôr vyhral. Ešte na tých juniorských sa zoznámil s Albertom Busekom, ktorý vydával kulturistický časopis a naverboval ho do Mníchova, kde mal robiť trénera po skončení služby v armáda.

V Mníchove sa pripravoval na Majstrovstvá sveta, ktoré sa mali konať v Londýne. Busek ho svojimi magazínmi spopularizoval a vytvoril mu cenné medzinárodné kontakty. Svetový šampionát nevyhral (skončil druhý), ale otvorilo mu to dvere do sveta. O rok neskôr súťaž vyhral a mohol sa začať pripravovať na svoju prvú Mr. Olympiu.

V tom čase sa dostal do kontaktu s kulturistickým podnikateľom Joe Weiderom, ktorý mu pomohol pripraviť cestu do Spojných štátov amerických. Ponúkol mu aj jednoročný kontrakt, aby mohol zostať v USA a pripravovať sa v mekke kulturistiky, v Los Angeles. Arnold videl šancu realizovať svoje sny a ani chvíľu neváhal.

Behom svojho prvého roku v zámorí vyhral Majstrovstvá sveta IFBB i Majstrovstvá sveta NABBA, no na Mr. Olympia skončil druhý za Sergiom Olivom. Dal však o sebe vedieť a prvýkrát si zahrala aj vo filme – v roku 1970 dostal úlohu v snímku Herkules v New Yorku. V tom istom roku získal tituly Mr. Universe, Mr. World a stal sa i šampiónom Mr. Olympie.

Svoje úspechy pretavil aj do úspechov v pracovnej sfére – založil stavenú firmu, zásielkovú spoločnosť a ponúkal aj tréningové lekcie. Aj to mu nakoniec umožnilo zostať v Spojených štátoch nakoniec natrvalo a v roku 1983 získal dokonca americké občianstvo. Jeho sen sa splnil.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Ďalšie časti seriálu:

arnold-schwarzenegger-sampionom-vdaka-joe-weideroviArnold Schwarzenegger: Šampiónom vďaka Joe Weideroviarnold-schwarzenegger-ako-sa-stal-kulturistomArnold Schwarzenegger: Ako sa stal kulturistom?arnold-schwarzenegger-sumar-kulturistickych-uspechovArnold Schwarzenegger: Sumár kulturistických úspechovarnold-schwarzenegger-pumping-ironArnold Schwarzenegger – Pumping Iron arnold-schwarzenegger-sest-tajomstiev-uspechuArnold Schwarzenegger – Šesť tajomstiev úspechuarnold-schwarzenegger-arnoldove-tlakyArnold Schwarzenegger – Arnoldove tlakyarnold-schwarzenegger-ako-skoncil-vo-vojenskom-vazeniArnold Schwarzenegger - Ako skončil vo vojenskom väzení? arnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-1Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 1arnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-2Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 2arnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-3Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 3arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-3Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 3 arnold-schwarzenegger-5-tipov-pre-uspesny-zivotArnold Schwarzenegger: 5 tipov pre úspešný život recenzia-knihy-total-recall-od-arnolda-schwarzeneggeraRecenzia knihy Total Recall od Arnolda Schwarzeneggeraarnold-schwarzenegger-jeho-prvy-trening-hrudnikaArnold Schwarzenegger: Jeho prvý tréning hrudníka arnold-schwarzenegger-trening-bicepsovArnold Schwarzenegger: Tréning bicepsovarnold-schwarzenegger-trening-chrbtaArnold Schwarzenegger: Tréning chrbta arnold-schwarzenegger-trening-nohArnold Schwarzenegger – Tréning nôharnold-schwarzenegger-trening-tricepsovArnold Schwarzenegger – Tréning tricepsovarnold-schwarzenegger-tipy-pre-trening-ramienArnold Schwarzenegger – Tipy pre tréning ramien arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-1Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 1 arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-2Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 2
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist