Tréning legendy XIII. – Shawn Ray a tréning stehien
Lepok – fakty a mýty, ktoré ho sprevádzajú
Nemáte stojan na drepy? Nevadí, tu je riešenie!
Rozhovor s trénerom celebrít Diegom Sebastianom + ukážkový plán
Reklama
Tréning

Cvičenie brucha, ako na to?

ikonkaKtorú časť tela by chcelo mať najviac chlapov vypracovanú? Biceps či ramena? Nie. Dokonca to nie je ani hrudník. Ide o brucho. Kto by netúžil v lete vystavovať svoje vyšportované telo ozdobené tehličkami?

Brušné svalstvo je dôležité aj pri stabilizácii tela, no je najnáročnejšie na prezentáciu, pretože sa ukazuje len zhruba pri 10 % telesného tuku. Ak máte viac, tehličky vidieť tak ľahlo nebudete. Tiež ide o svalstvo, ktoré sa nepriamo precvičuje pri viacerých cvikoch, napríklad kľukoch či drepoch.

Pri jeho precvičovaní nepotrebujete žiadne komerčné náčinia. Tie žiadne zázraky nerobia a mnohokrát len uľahčujú tréning a robia ho menej efektívnym. Vždy s nimi navyše príde aj knižočka, ktorá obsahuje pokyny k diéte, ktorá je tá kľúčová pri odhaľovaní tehličiek.

Pravda je taká, že sa svalom brucha nemusíte ani nijak špeciálne venovať. Tehličky sa objavia aj bez neho, a to predovšetkým vďaka diéte a kardio tréningu. Ak však chcete zväčšiť ich objemy, prinášame pár tipov.

Frekvencia tréningu brucha

Mnoho ľudí brucho cvičí každý deň, no cvičili by ste každý deň aj hrudník, chrbát či nohy? Aj brušné svaly potrebujú časť na regeneráciu. Dva až tri tréningy týždenne na objem stačia. Ak chcete len zvýšiť vytrvalosť a silu svalov, môžete cvičiť aj po bežnom tréningu iných svalových skupín, no v obmedzenej variante a maximálne tak 10 minút.

Opakovania, série, objem tréningu

Ďalšia chyba, ktorú veľa ľudí pri tréningu brucha robí je, že sa snažia robiť príliš veľa opakovaní a myslia si, že tým spália tuk z brucha. Je to ale omyl. Stačí robiť 10-15 opakovaní behom jednej série a vykonať tri až päť sérií z každého cviku. Ani s ich počtom to netreba preháňať, stačia tri. Pokojne použite aj dodatočnú váhu (napr. kotúč na hrudníku pri skracovačkách).

Technika

Ak pri tréningu brucha je dôležitejšie dodržiavať techniku prevedenia ako nakladať väčšiu váhu. Tiež nie je dobré príliš rýchlo vykonávať jednotlivé opakovania, pretože riskujete zranenie (náchylné sú kríže) a menej zapájate precvičované svaly.

Pri bruchu je obzvlášť dôležité správne dýchanie. Pri každej kontrakcii by ste mali mohutne vydýchnuť, aby ste sval maximálne precítili. Pri návrate do počiatočnej pozície nasleduje pomalý nádych.

Väčšinou si tréning brucha rozdelíte na tri časti – tréning dolnej časti, hornej časti a šikmého svalstva. Mali by ste začínať spodnou časťou, pretože kým pri nej trénujete aj vrchnú, naopak to neplatí. Môžete potom precvičiť šikmé svaly a tréning zakončiť cvikom na hornú časť rušného svalstva.

Ak to myslíte s vypracovaním brucha vážne, nevenujte sa do úmoru len jeho tréningu. Zoberte do úvahy spomínané rady a nezabudnite na to najdôležitejšie – pravidelný kardio tréning a diétu, ktoré vám napomôžu spáliť tuky. Keď to splníte, tuková prikrývka zmizne a poodhalí šesť krásnych tehličiek.

Naša databáza cvikov je tu pre vás aj s cvikmi pre brucho.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

nemate-stojan-na-drepy-nevadi-tu-je-riesenieNemáte stojan na drepy? Nevadí, tu je riešenie! trening-hrudnika-zvyste-si-hmotu-predvycerpanim-a-vystavenimTréning hrudníka: Zvýšte si hmotu predvyčerpaním a vyšťavenímtajomstvo-2-az-5-sekund-ktore-vas-dovedie-k-vacsim-svalomTajomstvo 2 až 5 sekúnd, ktoré vás dovedie k väčším svalombolia-vas-krize-spevnite-si-gluteus-medius-a-znizte-aj-riziko-zraneniBolia vás kríže? Spevnite si gluteus medius a znížte aj riziko zranenísest-cvikov-ktore-vam-garantovane-prinesu-nove-svalyŠesť cvikov, ktoré vám garantovane prinesú nové svaly
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Aj tu môžete propagovať svoju firmu!
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist