Päť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdravie
Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Váš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Reklama
Tréning

Masívne ramená. Ako ich vybudovať?

ikonkaŠiroké ramená budia rešpekt. Chcete si vypracovať masívne deltoidy, ale nedarí sa vám to? Prečítajte si nasledujúcich päť tipov a možno vám to pomôže. Prinášame vám aj ukážku vhodného tréningu.

Väčšinou narazíte na rady, aby ste začali viackĺbovým ťažkým cvikom a nasledovali ho izolovanými. Táto rada nie je nesprávna, ale nestačí vám na to, aby ste si vybudovali skutočne masívne ramená. Pri ich tréningu dbajte na toto:

1. Začnite s ťažkými tlakmi
Je najlepšie začať tréning ramien základným viackĺbovým cvikom, teda v tomto prípade tlakmi. Keďže ste najčerstvejší, tak treba využiť ťažké váhy, kým máte dostatok energie. Dobrou správou je, že si máte z čoho vyberať. Môžete robiť armádne tlaky, tlaky za hlavou, tlaky s jednoručkami alebo tlaky na stroji. Na začiatku je najlepšie stimulovať strednú a prednú hlavu, a tak odporúčame armádne tlaky v rozsahu 6-8 opakovaní. V poslednej (alebo v posledných dvoch) sérii urobte zhadzovanú sériu.

2. Využite pri tlakoch aj jednoručky
Tak ako bolo už spomenuté, tlaky môžete robiť aj s jednoručkami. A mali by ste ich skutočne v tréningu zaradiť, pretože nimi ľahšie precítite deltové svaly a lepšiu sa dokážete zamerať na stimuláciu strednej hlavy. Tiež sa pri ich práci zapájajú do akcie vo väčšej miere stabilizačné svaly. Tentokrát počet opakovaní zvýšite na 10-12. Aj tu môžete na záver využiť zhadzovanú sériu.

3. Zapracujte na slabine
Ak chcete kvalitne rozvinuté ramená, musíte ich rozvinúť tak, aby boli v poriadku z každej strany. Musíte teda identifikovať vašu slabú stránku. Vo väčšine prípadov to nebude predná hlava, pretože tú využívate aj pri cvičení hrudníka. Najčastejšie ide o zadnú hlavu, ktorú stimulujete upažovaniami v predklone alebo zapažovaním na stroji. Táto slabina by mala byť precvičovaná ešte na začiatku tréningu, optimálne po prvom tlakovom cviku. Posledná séria by mala byť zhadzovaná.

4. Precvičte všetky tri hlavy
Uistite sa, že ramená precvičíte komplexne. Najviac objemu a najviac zvýraznenia z predného pohľadu dosiahnete stimulovaním strednej hlavy, ale musíte rovnako stimulovať aj prednú a zadnú, aby vaše ramena vyzerali lepšie aj z bočného pohľadu a aby pomohli ďalšiemu napredovaniu aj strednej hlavy. Všetko so všetkým súvisí. Ak chcete mať kvalitné ramená, musíte ich precvičiť komplexne. Vo väčšine prípadov platí, že cviky na prednú časť hlavy stačia na záver tréningu. Zaťažujete ich totiž dosť aj pri tréningu hrudníka.

5. Využite zhadzované série
Tak ako už bolo v troch prípadoch písane, využite na záver daného cviku zhadzovanú sériu. Jej princíp spočíva v tom, že s danou váhou urobíte maximálny počet opakovaní a následne záťaž o niečo znížime, aby sme urobili ďalšie dve či tri opakovania. Toto zopakujeme raz či dvakrát, aby sme svaly kompletne vyšťavili a dostali z nich maximum.

Ukážkový tréning pre väčšinu cvičencov

Predpokladajme, že ste na tom podobne ako väčšina cvičencov a zaostáva vám zadná časť ramien. Potom svoj tréning môžete poskladať z cvikov, ktoré odcvičíte v tomto poradí: armádne tlaky, upažovanie v predklone, tlaky s jednoručkami, upažovanie, predpažovanie, zapažovanie na stroji. Každý cvik vykonajte v troch sériách. Armádne tlaky v rozsahu 6-8 opakovaní, ostatné cviky v rozsahu 10-12 opakovaní. Pri cvikoch využite na záver zhadzované série. Pri tlakoch s jednoručkami nemusíte. Zapažovanie na stroji je dobrovoľné pre tých, ktorým zadná časť ramien citeľne zaostáva.

Tréning ramien pre ich optimálny rast
Cvik Série Opakovania
Armádne tlaky* 3 6-8
Upažovanie v predklone* 3 10-12
Tlaky s jednoručkami 3 10-12
Upažovanie* 3 10-12
Predpažovanie* 3 10-12
Zapažovania na stroji (nepovinné) 3 10-12
Pri cvikoch s hviezdičkou využite zhadzované série.


Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

cvicenia-ktore-mozete-robit-kratko-pred-spanimCvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním sila-malych-zmien-vplyv-uchopu-a-postoja-na-cvicenieSila malých zmien: Vplyv úchopu a postoja na cvičenieako-vam-obohatia-trening-sportove-hodinkyAko vám obohatia tréning športové hodinky? 18-veci-ktore-su-dokazom-toho-ze-vas-trening-funguje18 vecí, ktoré sú dôkazom toho, že váš tréning funguje!jednoduche-20-minutove-treningy-bruchaJednoduché 20-minútové tréningy brucha
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist