5 zdravých jedál, s ktorými to môžete prehnať
Tréning nalačno? Aký má vplyv na rast svalov a pálenie tukov?
Inšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme
Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
Reklama
Kulturistika

Cez víkend sa koná Arnold Classic + kalendár IFBB Pro

Už cez tento víkend sa uskutoční prvá významná kulturistická súťaž v kalendárnom roku 2016. Profesionálov toho najväčšieho rangu čaká od piatku súťaž v americkom Columbuse, kde sa uskutoční prestížny Arnold Classic.

V štáte Ohio sa uskutoční už 28. ročník druhej najprestížnejšej súťaže z „kolotoča“ IFBB, na ktorom sa pretekári pobijú o priamy postup na Olympiu i cenné body do kvalifikačného rebríčka. Na žiadne inej súťaži ich nebudú môcť získať viac.

To i štedré finančné prémie – víťaz získa 130 000 amerických dolárov – lákajú na súťaž založenú Arnoldom Schwarzeneggerom tie najväčšie mená profesionálnej kulturistiky. Obhajcu titulu a rekordéra Dextera Jacksona však na pódiu neuvidíme.

Svoju účasť však už potvrdili vlani druhý Branch Warren či jeden z popredných borcov Kai Greene, ktorý si bude chcieť vylepšiť náladu po tom, čo v minulom roku kontroverzne neštartoval na Olympii. Evan Centopani, Tony Freeman, Johnnie Jackson, Cedric McMillan patria tiež medzi zaujímavé mená.

Okrem kategórie kráľovskej kulturistickej kategórie sa bude v Columbuse súťažiť aj v ďalších šiestich kategóriách: kulturistika mužov do 212 libier, fitness žien, figure žien, bikini, physique žien a physique mužov.

Nabitý rok 2016

Arnold Classic je tento rok netypicky druhou profesionálnou súťažou, keďže už sa v Poľku konal debutový ročník Levrone Pro Classic, ktorého sa zúčastnili pár významných mien a napokon ju vyhral Cedric McMillan pred Joshuaom Lenartowiczom a Branchom Warrenom.

V marci nás čaká ešte Arnold Classic Australia, v apríli Arnold Classic Brazil a od mája to začne byť hustejšie. Piaty mesiac roka nám prinesie súťaže v britskom Birminghame, New York Pro, California Pro a Arnold Classic Africa.

V júni sa uskutoční len popredná súťaž Toronto SuperShow, v júli však prídu na rad chicagské „Krídla sily“, Vancouver Pro a Grand Prix of Baltimore. Nabité leto bude v auguste pokračovať súťažami v Tampe, Sacramente, Hong Kongu a Pittsburghu. Vrchol sezóny nás bude čakať 16. septembra, kedy sa uskutoční Mr. Olympia.

Sezónu následne uzavrú Arnold Classic Europe a menej sledované Kuwait Pro, EVLS Prague Pro, Nordic Pro, Olympia Europe, Dayana Cadeau Pro, San Marino Pro a BodyPower v Indii.

Kulturistické súťaže IFBB v roku 2016
Termín Súťaž Miesto
27.2. Kevin Levrone Classic Gdansk, Poľsko
6.3. Arnold Classic Columbus, Ohio, USA
18.3. Arnold Classic Australia Melbourne, Austrália
1.4. Arnold Classic Brazil Rio de Janeiro, Brazília
13.5. BodyPowe UK Birmingham, Veľká Británia
21.5. New York Pro Teaneck, New Jersey, USA
27.5. Arnold Classic Africa Johannesburg, Južná Afrika
28.2. California Pro Culver City, Kalifornia, USA
4.6. Toronto SuperShow Toronto, Kanada
1.7. Wings of Strength Chicago Chicago, Illinois, USA
9.7. Vancouver Pro Vancouver, Kanada
23.7. Grand Prix of Baltimore Baltimore, Maryland, USA
5.8. Tampa Pro Tampa, Florida, USA
13.8. Golden State Grand Prix Sacramento, Kalifornia, USA
20.8. Arnold Classic Asia Hong Kong
31.8. Pittsburgh Masters Pro Pittsburgh, Pennsylvánia, USA
16.9. MR. OLYMPIA Las Vegas, Nevada, USA
24.9. Arnold Classic Europe Madrid, Španielsko
29.9. Kuwait Pro Kuwait
1.10. EVLS Prague Pro Praha, Česká republika
8.10. Nordic Pro Lahti, Fínsko
22.10. Olympia Europe  
22.10. Dayana Cadeau Pro Coral Springs
12.11. San Marino Pro San Marino, Taliansko
19.11. BodyPower Dillí, India


Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

trening-legendy-iv-dave-draper-a-jeho-oblubeny-programTréning legendy IV. – Dave Draper a jeho obľúbený program trening-kulturistu-xxi-branch-warren-a-nohy-na-maximumTréning kulturistu XXI. – Branch Warren a nohy na maximum trening-legendy-xiv-flex-wheeler-a-trening-rukTréning legendy XIV. – Flex Wheeler a tréning rúk trening-kulturistu-xx-kai-greene-a-hrudnikTréning kulturistu XX. – Kai Greene a hrudníktrening-legendy-xiii-shawn-ray-a-trening-stehienTréning legendy XIII. – Shawn Ray a tréning stehien
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist