5 zdravých jedál, s ktorými to môžete prehnať
Tréning nalačno? Aký má vplyv na rast svalov a pálenie tukov?
Inšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme
Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
Reklama
Tréning

Trénujte bez posilňovne. Pozrite si tieto dva tréningy na rozvoj svalov

ikonkaPomaly sa približuje leto a obdobie, kedy sa budeme snažiť tráviť viac času na čerstvom vzduchu. A prečo si pod holým nebom aj nezacvičiť? Prinášame vám dva tréningy z dielne Muscle&Performance, ktorými precvičíte celé telo bez nutnosti využitia posilňovne.

Cvičenie vonku je skvelé. Môžete počas neho prijímať vitamín D, nasávať čerstvý vzduch a vyvetrať si svoju myseľ. Skvelá scenéria spôsobí, že sa vám bude ľahšie cvičiť a viac si užite túto chvíľku. A cvičiť sa vonku dá aj efektívne.

Tréning zameraný na hornú časť tela

Tento tréning pozostáva z variácii kľukov a zhybov. Ideálne budete vo svojom okolí potrebovať lavičku a preliezku alebo konár, ktoré môžu suplovať hrazdu.

Tréning začnete troma sériami plyometrických kľukov, pri ktorých budete mať ruky na lavičke a pri pohybe hore sa odrazíte tak, že nohy budú stále v kontakte so zemou, ale ruky a horná časť tela budú vo vzduchu. Po každej sérii odpočívajte len 30 sekúnd. Následne príde na rad päť supersérií kľukov a zhybov, medzi ktorými oddychujete 60 sekúnd. Počas nich urobíte po päť opakovaní z každého cviku, pričom sa ich snažíte vykonávať veľmi pomaly - kľuk 10 sekúnd, zhyb 5 sekúnd. Nakoniec príde po jednej sérii kľukov a zhybov na čas. V priebehu dvoch minút sa ich pokúsite urobiť čo najviac.

Tréning hornej časti tela
Cvik Série Opakovania
Plyometrické kľuky 3 5
Superséria:
10-sekundové kľuky 5 5
5-sekundové zhyby 5 5
Kľuky 1 čo najviac v priebehu 2 min.
Zhyby 1 čo najviac v priebehu 2 min.

Tréning zameraný na dolnú časť tela

Dolnú časť tela precvičíme šiestimi cvikmi s využitím vlastnej váhy tela. Tento tréning pomôže vybudovať silnejšie nohy, pomôže vylepšiť vašu kondíciu i spáliť nadbytočné tuky. Cviky robíme v supersériách tak, že po prvej oddychujeme 60 sekúnd a prejdeme na druhú. Po nej príde opäť minútová pauza a nakoniec príde tretie superséria. Po nej si oddýchneme tri minúty a celý cyklus zopakujeme ešte dva až štyrikrát.

Tréning dolnej časti tela
Cvik Série Opakovania
Superséria:
Drepy s výskokom 3-5 15
Drepy s váhou tela 3-5 30
Superséria:
Výpady s výskokom, striedavo 3-5 10
Výpady 3-5 10
Superséria:
Rýchlokorčuliar 3-5 10
Výpady do strán 3-5 10

Pochopiteľne, ak počasie nevyjde vo váš prospech, tak tréning môžete aplikovať aj doma. Nemusíte míňať peniaze za posilňovňu, ale aj v nej sa dá samozrejme odcvičiť. Je teda vhodný aj pre tých, ktorí hľadajú len nejakú zmenu, nejaký nový smer.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

trening-nalacno-aky-ma-vplyv-na-rast-svalov-a-palenie-tukovTréning nalačno? Aký má vplyv na rast svalov a pálenie tukov?5-treningov-pre-rozvoj-hmoty-vasho-chrbta5 tréningov pre rozvoj hmoty vášho chrbtaako-co-najviac-znizit-potreningovu-bolest-svalovAko čo najviac znížiť potréningovú bolesť svalov?totalny-treningovy-program-pre-rychle-chudnutieTotálny tréningový program pre rýchle chudnutie chcete-ziskat-z-klukov-viac-robte-tieto-veciChcete získať z kľukov viac? Robte tieto veci
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist