Päť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdravie
Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Váš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Reklama
Kulturistika

Tréning kulturistu XII. – Kai Greene a chrbát

ikonkaKai Greene má jeden z najlepších chrbtov vo svete profesionálnej kulturistiky. Je široký, hrubý, má dobrú definíciu a slabinu by sme v ňom hľadali ťažko. Ako ho vybudoval? Hoci k tréningu pristupuje inštinktívne, často sa venoval tréningu, ktorý vám dnes prinášame.

Greene trénuje chrbát typicky v stredu po tom, čo prvé dva dni týždňa venuje hrudníku s lýtkami a ramenám s predlaktiami. Po dni voľna nasleduje tréning nôh a na ďalší deň tréning rúk. Je však známy tým, že rád vecí mení.

Pri chrbte uprednostňuje svoje obľúbené cviky, ale často tréningy vyzerajú inak. Má však svoj obľúbený tréning, ktorý pozostáva z piatich cvikov. Prvý však rozdeľuje na dva v závislosti od šírky úchopu – ide o sťahovanie hornej kladky. Najskôr urobí štyri série so širokým úchopom a následne štyri série s úzkym (s využitím V adaptéru). V oboch udržiava opakovania v rozmedzí 12 až 20 a nesnaží sa bojovať s ťažkou váhou zakláňaním.

Nižší počet opakovaní a ťažšie váhy prídu na rad potom. Tretím cvikom sú príťahy veľkej činky v predklone, ktoré urobí v štyroch sériách s 8 až 12 opakovaniami. Robí ich podľa klasickej školy – hornú časť tela má rovnobežnú s podlahou.

Následne urobí štyri série príťahov T-tyče a štyri série veslovania. V oboch prípadoch robí 12 až 20 opakovaní. V prípade prvého cviku sa snaží o rýchlejšie opakovania, ale s dostatočným cítením svalov. Niekedy ho mení za príťahy na stroji, ktoré slúžia rovnakému účelu, ale má pri nich paralelný úchop.

Greene má rád mŕtve ťahy, pretože precvičia takmer všetko. Necháva si ich ako čerešničku na torte a uzavrie nimi svoj tréning chrbta. Takisto urobí štyri série a s pomerne vysokým počtom opakovaní – 20.

Tréning chrbta Kaia Greenea
Cvik Série Opakovania
Príťahy hornej kladky širokým úchopom 4 12-20
Príťahy hornej kladky úzkym úchopom 4 12-20
Príťahy veľkej činky v predklone 4 8-12
Príťahy T-tyče v predklone 4 12-20
Veslovanie (príťahy kladky v sede) 4 12-20
Mŕtve ťahy 4 20


Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

trening-legendy-xvi-shawn-ray-a-trening-nohTréning legendy XVI. – Shawn Ray a tréning nôh trening-kulturistu-xxii-big-ramy-a-trening-hrudnikaTréning kulturistu XXII. – Big Ramy a tréning hrudníka trening-legendy-iv-dave-draper-a-jeho-oblubeny-programTréning legendy IV. – Dave Draper a jeho obľúbený program trening-kulturistu-xxi-branch-warren-a-nohy-na-maximumTréning kulturistu XXI. – Branch Warren a nohy na maximum trening-legendy-xiv-flex-wheeler-a-trening-rukTréning legendy XIV. – Flex Wheeler a tréning rúk
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist