5 zdravých jedál, s ktorými to môžete prehnať
Tréning nalačno? Aký má vplyv na rast svalov a pálenie tukov?
Inšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme
Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
Reklama
Kulturistika

Tréning kulturistu XIII. - Branch Warren a masaker hrudníka

ikonkaKeď sa povie hardcore a profesionálna kulturistika, na um príde len hŕstka súčasných kulturistov, ktorí preferujú taký štýl tréningu. Jedným z nich je aj Branch Warren, dvojnásobný víťaz Arnold Classic.

Warrenov hardcore prístup priniesol nie len víťazstvá na druhej najprestížnejšej súťaži v kalendári IFBB, ale aj druhé a tretie miesto na Olympii, či triumfy na niekoľkých ďalších významných súťažiach.

My si v tejto časti nášho seriálu pozrieme, ako tento štyridsaťjedenročný rodák z Texasu ničí v slávnej Metroflex Gym svoj hrudník. Tréning volá masakrom, pretože využíva veľmi ťažké váhy a rôzne intenzifikačné techniky. Jeho typická rutina vyzerá nasledujúco.

Hrudník precvičí piatimi cvikmi, pričom ide o základné cviky a všetko stojí na tlakoch na lavičke. Tréning odštartuje benčpresom na šikmej lavičke, prejde na benčpres na rovnej lavičke a následne ešte precvičí tlaky s jednoručkami. Každý cvik robí v troch sériách po osem až desať opakovaní.

Následne už činky opúšťa a ide ku kladkostroju, na ktorom sťahuje protismerné kladky. Urobí štyri série po 15 opakovaní a prejde na záverečný cvik – kľuky na bradlách. Tie robí len v dvoch sériách a dokopy urobí 20-25 opakovaní. Vykonáva ich však zhadzovaným spôsobom. Niekedy zhadzovanou sériou končí aj tlaky s jednoručkami.

"Masaker" hrudníka Brancha Warrena
Cvik Série Opakovania
Tlaky s veľkou činkou na šikmej lavici 3 8-10
Tlaky s veľkou činkou na rovnej lavici 3 8-10
Tlaky s jednoručkami 3 8-10
Sťahovanie protismerných kladiek 4 15
Kľuky na bradlách 2 20-25*
* - zhadzované série

Warren zvykne ešte mimo sezóny pridať do tréningu jeden cvik, buď rozpažovania na rovnej alebo rozpažovania na šikmej lavičke. Vtedy pridá na váhach a uberie na opakovaniach. Tréningy sa snaží odcvičiť rýchlo, bez ohľadu na obdobie prípravy.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

trening-legendy-iv-dave-draper-a-jeho-oblubeny-programTréning legendy IV. – Dave Draper a jeho obľúbený program trening-kulturistu-xxi-branch-warren-a-nohy-na-maximumTréning kulturistu XXI. – Branch Warren a nohy na maximum trening-legendy-xiv-flex-wheeler-a-trening-rukTréning legendy XIV. – Flex Wheeler a tréning rúk trening-kulturistu-xx-kai-greene-a-hrudnikTréning kulturistu XX. – Kai Greene a hrudníktrening-legendy-xiii-shawn-ray-a-trening-stehienTréning legendy XIII. – Shawn Ray a tréning stehien
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist