Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Garcinia Cambogia – o aký doplnok výživy ide?
Chyby, ktorých sa dopúšťajú ľudia na prerušovanej hladovke
Sila malých zmien: Vplyv úchopu a postoja na cvičenie
Reklama
Pre ženy

Efektívne kardio so švihadlom

ikonka
NAPÍSALA Lucka
29. 08. 2015
Chcete štíhle a pevné telo? Odpoveď je ľahká a jednoduchá – skúste cvičiť so švihadlom. Viete, ako najefektívnejšie hollywoodske hviezdy pália tuky? Taká Katy Perry, Heidi Klum či Kim Kardashian radi skáču cez švihadlo. A majú na to dobré dôvody.

Ich osobní tréneri totiž vedia, že skákanie dostatočne podporuje kardiovaskulárne zdravie, pružnosť a koordináciu, ku ktorým treba pripočítať nepopierateľný vplyv na chudnutie. Len desať minút skákania cez švihalo spáli aj viac ako 100 kalórií, ale aj to čísla so dá pomerne ľahko zvýšiť.

Ako? Jednoducho pridaním na intenzite, ktorá zvyšuje úroveň hormónu spôsobujúcemu spaľovanie tukov. Intenzívnejších desať minút so švihadlom v rukách dokáže spáliť až 200 kalórií. A to už je čo povedať.

Pri skákaní cez švihadlo navyše posilňujete aj vaše telo, predovšetkým oblasť stredu tela, ktorá pri každom dopade pracuje – stabilizuje telo. Najlepšie na tom však je, že švihadlá stoja len pár eur a nemusíte platiť ani za členstvo v posilňovni. Môžete cvičiť aj doma, hoci ak ste na byte, dajte si pozor, aby sa na vás nezačali sťažovať susedia pod vami.

S nasledovným tréningom, ktorý je vo svojej podstate intervalovým tréningom, spálite tuky a posilnite svoje telo, pretože v ňom budete robiť aj cviky ako kľuky, skracovačky či drepy. Prinášame vám ho v troch alternatívach, v závislosti od vašej zdatnosti:

1. Začiatočníčka
Urobíme 4 intervaly skákania cez švihadlo, medzi ktorými postupne urobíte 8 opakovaní cvičenia na spevnenie tela (kľuky, skracovačky/iný cvik na brucho, drepy). Pri prvých troch intervaloch budete skákať 30 sekúnd a pri poslednom intervale urobíte 5 skokov na jednej nohe a 5 na druhej. Cyklus sa snažíme ešte raz zopakovať po minútovej prestávke.

2. Pokročilá
Urobíme 4 intervaly skákania cez švihadlo, medzi ktorými postupne urobíte 12 opakovaní cvičenia na spevnenie tela (kľuky, skracovačky/iný cvik na brucho, drepy). Pri prvých troch intervaloch budete skákať 40 sekúnd a pri poslednom intervale urobíte 10 skokov na jednej nohe a 10 na druhej. Cyklus sa snažíme zopakovať raz alebo dvakrát. Prestávka trvá 60 sekúnd.

3. Expertka
Urobíme 4 intervaly skákania cez švihadlo, medzi ktorými postupne urobíte 14 opakovaní cvičenia na spevnenie tela (kľuky, skracovačky/iný cvik na brucho, drepy). Pri prvých troch intervaloch budete skákať 60 sekúnd a pri poslednom intervale urobíte 15 skokov na jednej nohe a 15 na druhej. Cyklus zopakujeme dvakrát. Prestávka trvá 40 sekúnd.

Nezabudnite postupne zvyšovať intenzitu tréningu pre trvalý pokrok. Na videu nižšie vidíte najťažšiu verziu tohto tréningu:Pred tréningom sa uistite, že ste dostatočne zahriate a po jeho konci nezabudnite na strečing. Nebojte sa, ak vás na druhý deň bude trápi svalovica, hlavne zo začiatku je to odozva na novú námahu pre telo. Chudnúť budete spoľahlivo. Už tri tréningy týždenne urobia svoje...

Článok bol pôvodne vydaný 27.4.2013.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

dajte-zbohom-ochabnutym-rukam-skuste-tieto-skvele-cvikyDajte zbohom ochabnutým rukám! Skúste tieto skvelé cviky pat-cvikov-ktore-trening-s-partnerom-premenia-na-randePäť cvikov, ktoré tréning s partnerom premenia na rande maximalizujte-ucinky-treningu-stravou-po-cviceniMaximalizujte účinky tréningu stravou po cvičení kate-upton-a-jej-pristup-k-strave-a-cviceniuKate Upton a jej prístup k strave a cvičeniu styri-intenzivne-treningy-bez-potreby-posilnovneŠtyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist