Kulturistika

New York Pro 2016 sa stalo korisťou Dextera Jacksona

22. mája 2016

Týždeň po britskom BodyPower Pro, na ktorom v piatok 13. mája triumfoval Roelly Winklaar, sa v americkom New Jersey uskutočnila ďalšia profesionálna súťaž z rebríčka IFBB. Na New York Pro 2016 si zmerali sily súťažiaci vo viacerých kategóriách.

Najväčšia pozornosť smerovala do otvorenej kategórie kulturistiky mužov, do ktorej za zapojilo viacero známych kulturistov, vrátane Winklaara, Victora Martineza, Stevea Kucla, Dextera Jacksona či Juana Morela, ktorý obhajoval titul z minulého roka.

Z víťazstva sa nakoniec tešil Jackson, ktorý bol zo všetkých pretekárov pripravený najlepšie a rozhodcovia mali o jeho triumfe jasno už po semifinálovom vyvolávaní. Na druhom mieste skončil Winklaar, ktorému boli najväčšími konkurentmi Martinez, Max Charles a Kuclo.

Poradie New York Pro 2016 – kategória open:
1. Dexter Jackson, 2. Roelly Winklaar, 3. Victor Martinez, 4. Max Charles, 5. Steve Kuclo, 6. Juan Morel, 7. Nathan Sylvester, 8. Jonathan Delarosa, 9. Jeff Beckham, 10. Brian Yersky, 11. Michael Kefalianos, 12. Blair Mone, 13. Rudy Richards, 14. Derek Upshaw, 15. Pablo Ayala, 16. Dominick Cardone, 16. Keith Williams, 16. Panexce Pierre.

V kategórii do 212 libier sa predstavilo tiež niekoľko zaujímavých borcov. Z 12 pretekárov nakoniec víťazstvo rozhodcovia prisúdili domácemu Guyovi Cisterninovi, ktorý bol papierovým favoritom ešte predtým, ako vystúpil na pódium. Domácich fanúšikov potešilo aj tretie miesto Shauna Claridu. Druhý skončil Marco Rivera.

Poradie New York Pro 2016 – kategória do 212 libier:
1. Guy Cisternino, 2. Marco Rivera, 3. Shaun Clarida, 4. Kim Jun Ho, 5. Craig Richardson, 6. David Robinson, 7. Leonardo Pacheco, 8. Thomas Anderson, 9. Thomas Lenihan, 10. Raúl Sánchez, 11. Alison Maria, 12. Kevin Ofurum.

Ostatné kategórie

V Teanecku sa uskutočnilo aj ďalších päť súťaží. Muži si zasúťažili v kategórii physique, ktorú ovládol George Brown pred Andrem Fergusonom a Chaseom Savoiem, ako aj v stále novej kategórii classic physique, ktorú vyhral Arash Rahbar. Zo žien mali radosť Shanique Grantová v kategórii physique, Brittany Campbellová v kategórii figure žien a Angelica Teixeiraová v kategórii bikini.

Poradie kategórie physique mužov:
1. George Brown, 2. Andre Ferguson, 3. Chase Savoie, 4. Logan Franklin, 5. Scott Dennis, 6. Joseph Lee, 7. John Nguyen, 8. Raymont Edmonds, 9. Jeremy Potvin, 10. Felipe Franco, 11. Andre Adams, 12. Bax Rysaac, 13. Alcides Vera, 14. Anton Antipov, 15. Jose Diaz, 16. Arya Saffaie, 16. Brenden Floyd, 16. Brian Epstein, 16. Clifford Lewis, 16. David Dela Cruz, 16. Eduard Seferi, 16. Frank Griffin, 16. Jason Alan Robinson, 16. Justin Hassan, 16. Kurt Dell, 16. Laquan Jones, 16. Louis-Philippe Faustin-Dorval, 16. Matthew Julian Manalo, 16. Nelson Rodrigues, 16. Rafael Kuang Li, 16. Ron Dacosta.

Poradie kategórie classic physique mužov:
1. Arash Rahbar, 2. Darrem Charles, 3. Omar Bautista, 4. R. D. Caldwell, 5. Axel Alvarez, 6. Russell Waheed, 7. Devon Lindner, 8. Ani Saliasi, 9. Sharif Reid.

Poradie kategórie physique žien:
1. Shanique Grant, 2. Asha Hadley, 3. Yeon Woo Jhi, 4. Tamee Marie, 5. Jennifer Hernandez, 6. Jennifer Marcum, 7. Antoinette Downie, 8. Tara Silzer, 9. Rosela Joseph, 10. Laura Richards, 11. Indrell Thomas, 12. Geraldine Morgan, 13. Jessica Garbriela Rivera Cardenas, 14. Jessica Bowman, 15. Antonia Perdikakis, 16. Akane Nigro-Ismeal, 16. Elizabeth Bordonaro, 16. Janeen Lankowski, 16. Natalia Kovaleva, 16. Patricia Watson, 16. Tracy Hess.

Poradie kategórie figure žien:
1. Brittany Campbell, 2. Maria Luisa Baeza Diaz, 3. Cydney Gillon, 4. Georgina Lona, 5. Tamika Irvin, 6. Ivana Ivusic, 7. Swann Delerosa, 8. Diana Schnaidt, 9. Tammy Tennant-Mccoy, 10. Tara Scotti, 11. Allison Frahn, 12. Deepika Chowdhury, 13. Chioma Uwasomba, 14. Kimberly Jones, 15. Yashika Brooks, 16. Beckie Boddie, 16. Bryana Turner, 16. Christi Shaw, 16. Elena Kirshchina, 16. Ellen Elizabeth Berg, 16. Erin Riley, 16. Felecia Murray, 16. Heather Nappi, 16. Joanne Holden, 16. Kayla Rossi, 16. Linda Nelson, 16. Linda Stephens, 16. Maggie Corso, 16. Maria Onj-Allegro, 16. Norvis Arias, 16. Rachelle Carter, 16. Satrice Rigsby, 16. Stephanie Hammermeister, 16. Susana Alegre.

Poradie kategórie bikini:
1. Angelica Teixeira, 2. Bianca Berry, 3. Catherine Radulic, 4. Michelle Sylvia, 5. Margret Gnarr, 6. Casey Samsel, 7. Karene Gonzalez, 8. Elisangela Angell, 9. Tiffany Urrea, 10. Ashley Kiyonaga, 11. Brittany Taylor, 12. Francesca Lauren, 13. Taylor Anderson, 14. Stephanie Mahoe, 15. Adrienne Ochoa, 16. Gigi Amurao, 16. Hyang Mi Lee, 16. Lauren Irick, 16. Lisa Asuncion, 16. Mylien Nguyen, 16. Shawn Hektor-Lewis, 16. Yorkanis Francis.

Kompletnú fotogalériu nájdete na stránkach Muscular Development.