5 zdravých jedál, s ktorými to môžete prehnať
Tréning nalačno? Aký má vplyv na rast svalov a pálenie tukov?
Inšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme
Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
Reklama
Tréning

Prvý africký Arnold Classic ovládol Dexter Jackson

ikonkaArnold Schwarzenegger chcel mať svoju súťaž na každom obývanom kontinente a tento rok sa mu sen splní. Čiastočne aj vďaka súťaži Arnold Classic Africa, ktorá počas tohto víkendu zažila svoju premiéru.

V juhoafrickom Johannesburgu, ktorý má pre Schwarzeneggera osobný význam pre priateľstvo s Regom Parkom či pre šiesty titul Mr. Olympia, sa stretli profesionálni súťažiaci v dvoch kategóriách.

Ženy ozdobili súťaž kategóriou fitness, v ktorej vyhrala Bethany Wagnerová pred Regianou Da Silvaovou a Martou Aguiarovou. Dokopy sa súťaže zúčastnilo desať pretekárok.

Vrcholom celého víkendu však bola kulturistika mužov. V open kategórii sa predstavilo 12 pretekárov, vrátane niekoľkých zvučných mien. Medzi nimi boli aj dvaja nedávni víťazi. Roelly Winklaar uspel pred dvoma týždňami v Birminghame a Dexter Jackson pred týždňom na New York Pro.

Tak ako v americkom New Jersey, tak aj teraz bol boj o prvé miesto pomerne jasný. Víťazom sa stal Jackson, ktorý si dokonca formu spred týždňa vylepšil a svojím 26. profesionálnym titulom v kariére vyrovnal rekord Ronnieho Colemana. Už ho v tomto ročníku bude čakať len príprava na Olympiu.

Druhý skončil, rovnako ako pred týždňom, Winklaar. Ten však tentokrát nemal takú ľahkú prácu, pretože mu bol veľkým konkurentom Lionel Beyeke. Štvrté miesto obsadil Victor Martinez, ktorý bol pred týždňom tretí. Opäť sa prezentoval kvalitným vrškom, ale zradili ho nohy, s ktorými máva po vážnom zranení kolena z roku 2008 problémy. Do prvej šestky sa prepracovali aj Fred Smalls a Michael Kefalianos.

Poradie Arnold Classic Africa 2016 – kategória open:
1. Dexter Jackson, 2. Roelly Winklaar, 3. Lionel Beyeke, 4. Victor Martinez, 5. Fred Smalls, 6. Michael Kefalianos, 7. Brandon Curry, 8. Jonathan Delarosa, 9. Lukas Wyler, 10. Andrew Hudson, 11. Marius Dohne, 12. Cobus Van Der Merve.

Poradie Arnold Classic Africa 2016 – kategória fitness žien:
1. Bethany Wagner, 2. Regiane Da Silva, 3. Marta Aguiar, 4. Myriam Capes, 5. Kristine Duba, 6. Tanji Johnson, 7. Ryall Graber-Vasani, 8. Chika Aluka, 9. Michelle Blank, 10. Caroly Erasmus.

Kompletnú fotogalériu nájdete na stránkach Muscular Development.

Kompletný záznam z finále:


Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

trening-nalacno-aky-ma-vplyv-na-rast-svalov-a-palenie-tukovTréning nalačno? Aký má vplyv na rast svalov a pálenie tukov?5-treningov-pre-rozvoj-hmoty-vasho-chrbta5 tréningov pre rozvoj hmoty vášho chrbtaako-co-najviac-znizit-potreningovu-bolest-svalovAko čo najviac znížiť potréningovú bolesť svalov?totalny-treningovy-program-pre-rychle-chudnutieTotálny tréningový program pre rýchle chudnutie chcete-ziskat-z-klukov-viac-robte-tieto-veciChcete získať z kľukov viac? Robte tieto veci
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist