SlovakFitness.sk

Tréning 29. 05. 2016

Prvý africký Arnold Classic ovládol Dexter Jackson

ikonka
Arnold Schwarzenegger chcel mať svoju súťaž na každom obývanom kontinente a tento rok sa mu sen splní. Čiastočne aj vďaka súťaži Arnold Classic Africa, ktorá počas tohto víkendu zažila svoju premiéru.

V juhoafrickom Johannesburgu, ktorý má pre Schwarzeneggera osobný význam pre priateľstvo s Regom Parkom či pre šiesty titul Mr. Olympia, sa stretli profesionálni súťažiaci v dvoch kategóriách.

Ženy ozdobili súťaž kategóriou fitness, v ktorej vyhrala Bethany Wagnerová pred Regianou Da Silvaovou a Martou Aguiarovou. Dokopy sa súťaže zúčastnilo desať pretekárok.

Vrcholom celého víkendu však bola kulturistika mužov. V open kategórii sa predstavilo 12 pretekárov, vrátane niekoľkých zvučných mien. Medzi nimi boli aj dvaja nedávni víťazi. Roelly Winklaar uspel pred dvoma týždňami v Birminghame a Dexter Jackson pred týždňom na New York Pro.

Tak ako v americkom New Jersey, tak aj teraz bol boj o prvé miesto pomerne jasný. Víťazom sa stal Jackson, ktorý si dokonca formu spred týždňa vylepšil a svojím 26. profesionálnym titulom v kariére vyrovnal rekord Ronnieho Colemana. Už ho v tomto ročníku bude čakať len príprava na Olympiu.

Druhý skončil, rovnako ako pred týždňom, Winklaar. Ten však tentokrát nemal takú ľahkú prácu, pretože mu bol veľkým konkurentom Lionel Beyeke. Štvrté miesto obsadil Victor Martinez, ktorý bol pred týždňom tretí. Opäť sa prezentoval kvalitným vrškom, ale zradili ho nohy, s ktorými máva po vážnom zranení kolena z roku 2008 problémy. Do prvej šestky sa prepracovali aj Fred Smalls a Michael Kefalianos.

Poradie Arnold Classic Africa 2016 – kategória open:
1. Dexter Jackson, 2. Roelly Winklaar, 3. Lionel Beyeke, 4. Victor Martinez, 5. Fred Smalls, 6. Michael Kefalianos, 7. Brandon Curry, 8. Jonathan Delarosa, 9. Lukas Wyler, 10. Andrew Hudson, 11. Marius Dohne, 12. Cobus Van Der Merve.

Poradie Arnold Classic Africa 2016 – kategória fitness žien:
1. Bethany Wagner, 2. Regiane Da Silva, 3. Marta Aguiar, 4. Myriam Capes, 5. Kristine Duba, 6. Tanji Johnson, 7. Ryall Graber-Vasani, 8. Chika Aluka, 9. Michelle Blank, 10. Caroly Erasmus.

Kompletnú fotogalériu nájdete na stránkach Muscular Development.

Kompletný záznam z finále:


V roku 2016 sme sa vás opýtali, či by ste privítali web alebo rubriku o osobnom rozvoji. 90,11 % z vás odpovedalo „áno“. Preto sme pre vás pripravili nový web Uspech.MNE.sk. Budeme radi, ak ho podporíte aj na Facebooku:Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
chrante-si-chodidla-a-posilnite-si-ich-tymto-cvicenimChráňte si chodidlá a posilnite si ich týmto cvičenímkardio-efektivnejsie-vyuzite-tychto-10-tipovKardio efektívnejšie? Využite týchto 10 tipovsest-zlych-cvikov-podla-vedy-ako-ich-nahraditŠesť zlých cvikov podľa vedy. Ako ich nahradiť?tri-skvele-sposoby-ktorym-si-vylepsite-trening-na-bezeckom-paseTri skvelé spôsoby, ktorým si vylepšíte tréning na bežeckom páseako-vyriesit-problem-nedostatku-miesta-v-satnovej-skrinkeAko vyriešiť problém nedostatku miesta v šatňovej skrinke?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist