Motivácia

Desať citátov, ktoré zmenia váš pohľad na fitness

20. novembra 2016
Desať citátov, ktoré zmenia váš pohľad na fitness
Každý má iný dôvod na to, aby sa niekoľkokrát do týždňa potil v posilňovni. Niekto chce zaujať opačné pohlavie, niekto to robí pre seba. Cvičenie a zdravý životný štýl sú behom na dlhú trať. Kľúčové sú pri nich vášeň, snaha a trpezlivosť.

Aby sme cvičeniu dali novú perspektívu, prinášame vám desať zaujímavých citátov, ktoré vám môžu dodať aj inšpiratívny či motivačný stimul.

„Keď príde k správnemu stravovaniu a k cvičeniu, neexistuje žiadne ‘začnem zajtra.’ Zajtra príde akurát tak choroba.“
-- V.L. Allinear

„Človek príliš zaneprázdnený na to, aby sa staral o svoje telo, je ako mechanik príliš zaneprázdnený na to, aby sa staral o svoje nástroje.“
-- autor neznámy

„Neprestávame cvičiť preto, že sme zostarli. Starneme preto, že sme prestali cvičiť.“ -- Dr. Kenneth Cooper

„Ak nemôžete lietať, tak bežte, ak nedokážete behať, tak choďte, ak nemôžete chodiť, tak sa plazte, ale hocičo robíte, musíte sa hýbať vpred. “
-- Martin Luther King

„Nechajte si popoludnie voľné pre cvičenie a oddych, ktoré sú rovnako dôležité ako čítanie. Povedal by som skôr, že sú ešte nevyhnutnejšie, pretože zdravie je cennejšie ako učenie.“
-- Thomas Jefferson

„Je ľahšie zostať vo forme, ak si v prvom rade nedovolíte dostať sa z nej.“
-- Bill Loguidice

„Častejšie cvičenie nie je dobré len pre obvod vášho pásu. Je to prirodzené antidepresívum, po ktorom zostanete v dobrej nálade.“
-- Auliq Ice

„Trénovať znamená učiť sa určitú zručnosť počas určitého časového obdobia. Vždy, keď vstanete, ukážete sa, zacvičíte si, sa trénujete v tom, aby sa z vás stala lepšia osoba, aby ste žili šťastnejší a bohatší život. Neočakávajte výsledky okamžite. Pamätajte, zmena potrebuje nejaký čas.“
-- Toni Sorenson

„Ak budete jesť nezdravé jedlá, nezáleží na tom, koľko tipov o chudnutí dodržiavate, pravdepodobne si váhu udržíte a stanete sa obézni. Až vtedy, keď začnete jesť zdravo, budete prekvapení, ako ľahko sa dá schudnúť.“
-- Subodh Gubta

„Najbohatšie miesta na Zemi sú cintoríny. Mŕtvi ležiaci vo svojich hroboch mali sny a túžby, ktoré nikdy neboli naplnené, podniky, ktoré nikdy nevznikli a vzťahy, ktoré sa nikdy nevytvorili. Je na nás, aby sme nepochovali ten potenciál, ktorý v sebe máme.“
-- Bill Ranic