Všetko o splite V. – Štvordňový tréningový split
Všetko o splite IV. - Trojdňový tréningový split
Všetko o splite III. - Dvojdňový tréningový split
Všetko o splite II. – Frekvencia a objem tréningu
Reklama
Zaujímavosti

Kedy sa ľahšie odoláva chutnému pokušeniu?

ikonkaNová štúdia Kresťanskej univerzity v americkom Texase preukázala, že ak sa neviete rozhodnúť či odolať pokušeniu v podobe nezdravého jedla, pomôže vám malá pomôcka na to, aby ste urobili tú správnu voľbu.

Vedci prišli na to, že ak by ste vedeli, že bude trvať dve hodiny chôdze na to, aby ste spálili kalórie z cheesburgeru, s väčšou pravdepodobnosťou by ste poň nesiahli. Keď však túto vedomosť nemáte, chutnému pokušeniu neodoláte.

Výskumníci zistili, že ak mali ľudia v reštauráciách v menu vedľa jedla vyznačené aj množstvo potrebnej fyzickej aktivity, ktorú by museli vykonať, aby spálili prijaté kalórie z daného jedla, radšej si objednávali zdravšie alternatívy a skonzumovali menej kalórií.

Ako vzorka slúžila skupina 300 ľudí vo veku medzi 18 a 30 rokmi, ktorým boli dávané tri verzie ponuky jedál – bez uvedenia kalórií, s uvedením kalórií a s uvedením množstva aktivity potrebnej na spálenie prijatej energie. Pri prvých dvoch skupinách bolo zaznamenané porovnateľné množstvo objednávok vysokokalorických jedál, kým pri tej tretej bol zaznamenaný ich značný pokles.

Výsledkom štúdie ja tak skutočnosť, že ľudí od konzumácie neodradí ani vedomosť o počte kalórii obsiahnutých v jedle. Keď si však človek vie spojiť prijaté množstvo s fyzickou aktivitou, omnoho ľahšie tomuto jedlu odolá, pretože si je vedomý, že napríklad dve hodiny chôdze za jeden cheesburger nestoja.

Článok bol pôvodne vydaný: 4.5.2013.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

co-sa-deje-so-svalmi-pocas-osmich-hodin-spankuČo sa deje so svalmi počas ôsmich hodín spánku?chodza-ma-rovnaky-vplyv-na-zdravie-srdca-ako-behChôdza má rovnaký vplyv na zdravie srdca ako behsport-vs-sperky-skutocne-musime-odkladat-vsetky-ozdoby-pocas-sportovaniaŠport vs. šperky - skutočne musíme odkladať všetky ozdoby počas športovania?vela-televizie-sposobuje-detom-antisocialne-problemyVeľa televízie spôsobuje deťom antisociálne problémy bojite-sa-porazky-pite-zeleny-caj-alebo-kavuBojíte sa porážky? Pite zelený čaj alebo kávu
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Aj tu môžete propagovať svoju firmu!
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist