17 ľahkých spôsobov, ako si vytvoriť zdravšiu domácnosť
5 tréningov pre rozvoj hmoty vášho chrbta
Tréning legendy IV. – Dave Draper a jeho obľúbený program
7 najväčších chýb, ktoré robia ľudia snažiaci sa jesť zdravo
Reklama
Zaujímavosti

Aký zlý je jeden deň prejedania?

ikonkaHovorí sa, že raz za čas sa môžete odmeniť za svoju snahu. Ak sa snažíte stravovať zdravo, raz za určitý čas príde deň, kedy si doprajete aj niečo nezdravé. Niekedy však absolvujete aj celý deň prejedania. Aký vplyv to na vás má?

Je nepravdepodobné, že občasný deň prejedania bude mať vplyv na vaše celkové zdravie a neurobí veľký rozdiel ani vo vašej postave. Predtým, ako však vyjdete do obchodu po nezdravé jedlá alebo si objednáte tú najväčšiu možnú pizzu, kolu a hranolky k tomu, mali by ste si dať pozor na jednu vec.

Ľudia čelia hrozbe nezdravých jedál každodenne cez reklamu. Majú tiež tendenciu z jedného dňa prejedania urobiť viac takých dní po sebe. A hoci teda jeden deň sám o sebe veľa zlého nespácha, keď sa z toho stane viacero dní, svoj vplyv to už má.

Riziko je to najmä u ľudí, ktorí sa stravujú zdravo a prísne, no potom si doprajú jeden deň bohatý na chutné a nezdravé jedlá. Ťažšie v tom prípade odolávajú nezdravým jedlám a tento boj často vyhrajú len tí najdisciplinovanejší a najodhodlanejší.

Riešenie teda nespočíva v tom, aby sme sa neustále obmedzovali a netrpezlivo čakali na deň, v ktorom si to vynahradíme. Namiesto takéhoto obmedzovania je lepšie pravidelne uplatňovať menšie odmeny v kombinácii so zdravým životným štýlom.

V praxi to teda znamená, že treba každodenne konzumovať a užívať si široké spektrum výživných jedál a obmedziť jedlá s vysokým obsahom cukrov, tukov a solí. Raz za čas si pritom môžete dopriať aj sladkosť či trojuholník pizzy. Pokojne aj viackrát týždenne, pokiaľ to nepreženiete.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

kolko-trva-schudnutie-5-kil-je-rychlost-chudnutia-vobec-dolezitaKoľko trvá schudnutie 5 kíl? Je rýchlosť chudnutia vôbec dôležitá? najpopularnejsie-clanky-roka-2017-o-zdraviNajpopulárnejšie články roka 2017 o zdravíslovakfitness-sk-vam-praje-stastne-a-vesele-vianoceSlovakFitness.sk vám praje Šťastné a veselé Vianoce!dietne-napoje-toto-robia-vasmu-teluDiétne nápoje? Toto robia vášmu telu sportove-hodinky-potrebujete-ich-pri-cviceniŠportové hodinky: Potrebujete ich pri cvičení?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist