SlovakFitness.sk

Zaujímavosti 12. 02. 2017

Aký zlý je jeden deň prejedania?

ikonka
Hovorí sa, že raz za čas sa môžete odmeniť za svoju snahu. Ak sa snažíte stravovať zdravo, raz za určitý čas príde deň, kedy si doprajete aj niečo nezdravé. Niekedy však absolvujete aj celý deň prejedania. Aký vplyv to na vás má?

Je nepravdepodobné, že občasný deň prejedania bude mať vplyv na vaše celkové zdravie a neurobí veľký rozdiel ani vo vašej postave. Predtým, ako však vyjdete do obchodu po nezdravé jedlá alebo si objednáte tú najväčšiu možnú pizzu, kolu a hranolky k tomu, mali by ste si dať pozor na jednu vec.

Ľudia čelia hrozbe nezdravých jedál každodenne cez reklamu. Majú tiež tendenciu z jedného dňa prejedania urobiť viac takých dní po sebe. A hoci teda jeden deň sám o sebe veľa zlého nespácha, keď sa z toho stane viacero dní, svoj vplyv to už má.

Riziko je to najmä u ľudí, ktorí sa stravujú zdravo a prísne, no potom si doprajú jeden deň bohatý na chutné a nezdravé jedlá. Ťažšie v tom prípade odolávajú nezdravým jedlám a tento boj často vyhrajú len tí najdisciplinovanejší a najodhodlanejší.

Riešenie teda nespočíva v tom, aby sme sa neustále obmedzovali a netrpezlivo čakali na deň, v ktorom si to vynahradíme. Namiesto takéhoto obmedzovania je lepšie pravidelne uplatňovať menšie odmeny v kombinácii so zdravým životným štýlom.

V praxi to teda znamená, že treba každodenne konzumovať a užívať si široké spektrum výživných jedál a obmedziť jedlá s vysokým obsahom cukrov, tukov a solí. Raz za čas si pritom môžete dopriať aj sladkosť či trojuholník pizzy. Pokojne aj viackrát týždenne, pokiaľ to nepreženiete.

V roku 2016 sme sa vás opýtali, či by ste privítali web alebo rubriku o osobnom rozvoji. 90,11 % z vás odpovedalo „áno“. Preto sme pre vás pripravili nový web Uspech.MNE.sk. Budeme radi, ak ho podporíte aj na Facebooku:Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
top-3-hodinky-suunto-ktore-vas-nezruinujuTOP 3 hodinky Suunto, ktoré vás nezruinujúako-dlho-trva-kym-u-vas-nastupi-pretrenovanieAko dlho trvá, kým u vás nastúpi pretrénovanie? idealna-dlzka-zdriemnutia-preco-by-ste-ho-mali-zaradit-do-zivotaIdeálna dĺžka zdriemnutia. Prečo by ste ho mali zaradiť do života?co-je-lepsie-pre-regeneraciu-sauna-alebo-ladovy-kupelČo je lepšie pre regeneráciu, sauna alebo ľadový kúpeľ?ako-dlho-musite-cvicit-aby-ste-obmedzili-riziko-depresieAko dlho musíte cvičiť, aby ste obmedzili riziko depresie?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist