Nemáte stojan na drepy? Nevadí, tu je riešenie!
Rozhovor s trénerom celebrít Diegom Sebastianom + ukážkový plán
5 rizík, ktoré hrozia každej žene s nedostatkom vitamínu D
Nečítate? Mali by ste začať. Toto sú výhody pravidelného čítania
Reklama
Zaujímavosti

Aký zlý je jeden deň prejedania?

ikonkaHovorí sa, že raz za čas sa môžete odmeniť za svoju snahu. Ak sa snažíte stravovať zdravo, raz za určitý čas príde deň, kedy si doprajete aj niečo nezdravé. Niekedy však absolvujete aj celý deň prejedania. Aký vplyv to na vás má?

Je nepravdepodobné, že občasný deň prejedania bude mať vplyv na vaše celkové zdravie a neurobí veľký rozdiel ani vo vašej postave. Predtým, ako však vyjdete do obchodu po nezdravé jedlá alebo si objednáte tú najväčšiu možnú pizzu, kolu a hranolky k tomu, mali by ste si dať pozor na jednu vec.

Ľudia čelia hrozbe nezdravých jedál každodenne cez reklamu. Majú tiež tendenciu z jedného dňa prejedania urobiť viac takých dní po sebe. A hoci teda jeden deň sám o sebe veľa zlého nespácha, keď sa z toho stane viacero dní, svoj vplyv to už má.

Riziko je to najmä u ľudí, ktorí sa stravujú zdravo a prísne, no potom si doprajú jeden deň bohatý na chutné a nezdravé jedlá. Ťažšie v tom prípade odolávajú nezdravým jedlám a tento boj často vyhrajú len tí najdisciplinovanejší a najodhodlanejší.

Riešenie teda nespočíva v tom, aby sme sa neustále obmedzovali a netrpezlivo čakali na deň, v ktorom si to vynahradíme. Namiesto takéhoto obmedzovania je lepšie pravidelne uplatňovať menšie odmeny v kombinácii so zdravým životným štýlom.

V praxi to teda znamená, že treba každodenne konzumovať a užívať si široké spektrum výživných jedál a obmedziť jedlá s vysokým obsahom cukrov, tukov a solí. Raz za čas si pritom môžete dopriať aj sladkosť či trojuholník pizzy. Pokojne aj viackrát týždenne, pokiaľ to nepreženiete.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

co-rozhoduje-o-tom-ako-velmi-sa-potiteČo rozhoduje o tom, ako veľmi sa potíte?ake-su-tajomstva-ludi-ktori-sa-dozivaju-viac-ako-90-rokovAké sú tajomstvá ľudí, ktorí sa dožívajú viac ako 90 rokov?preco-niektori-ludia-reaguju-na-trening-horsie-ako-iniPrečo niektorí ľudia reagujú na tréning horšie ako iní?chcete-sa-dobre-vyspatChcete sa dobre vyspať?co-sa-deje-so-svalmi-pocas-osmich-hodin-spankuČo sa deje so svalmi počas ôsmich hodín spánku?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Aj tu môžete propagovať svoju firmu!
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist