InstagramFacebookYoutube
Tréning

Tri spôsoby, ako zosilnieť pri mŕtvom ťahu

16. februára 2017
Tri spôsoby, ako zosilnieť pri mŕtvom ťahu
Mŕtvy ťah je jedným z najnáročnejších cvikov, ktoré môžete v posilňovni vykonávať. Je to však skvelý nástoj na posilnenie celého tela a meranie vašej silovej zdatnosti. Preto sa mnoho cvičencov ženie za tým, aby pri ňom zvládali čo najväčšiu záťaž.

Na to, aby ste z tohto cviku dokázali vydať maximum, musíte urobiť veľa vecí správne. Mimoriadne dôležitá je technika prevedenia, pretože ide aj o pomerne rizikový cvik. Aby ste ho zvládli, vyžaduje si to veľa trpezlivej práce. Výsledky však za to stoja.

Akým spôsobom však urýchliť pokroky v sile? Môžete na to využiť aj nasledujúce tri tipy:

Článok pokračuje pod reklamou


1. Tradičný alebo sumo?
Existuje veľa variácií mŕtvych ťahov a nie všetky vám sadnú. Veľkým krokom v napredovaní je nájsť si štýl, ktorý vám najviac vyhovuje. Niektorým ľuďom sadnú bežné mŕtve ťahy, iným variácia „sumo“, pri ktorých máte nohy široko od seba. Pohrajte sa s oboma alternatívami a zistite, ktorá je pre vás tá pravá. Pri širokom postoji viac pracujú hamstringy a zadok, pri užšom hamstringy a spodná časť chrbta. Keď budete mať vybraný štýl, ktorý preferujete, neznamená to, že budete v tréningu ignorovať ten druhý. Tým, aj keď s nižšími váhami, môžete pomôcť s napredovaním svojmu hlavnému štýlu.

2. Ťahajte činku z nižšej pozície
Tento tip vám môže pomôcť výrazne. Na zem si dajte jeden alebo dva veľké kotúče alebo niečo, čo je vysoké 4 až 10 centimetrov. Postavte sa na to a robte mŕtve ťahy tak, že budete mať nohy vyššie ako obvykle. Rozsah pohybu bude tým pádom väčší a nohy budú musieť viac zabrať. Bude to síce výzvou, ale keď budete následne robiť mŕtvy ťah bežne, bude sa vám vykonávať pocitovo podstatne ľahšie.

3. Naučte sa používať vzpieračský opasok
Každý detail rozhoduje. Preto sa tiež musíte naučiť nosiť vzpieračský opasok. Nie je dobré ho mať na sebe počas celého tréningu. Keď však robíte ťažké mŕtve ťahy, určite ho majte na sebe. Musíte ho mať utiahnutý tak, aby sa vám počas vykonávania cviku nehýbal. A ešte raz – nepoužívajte ho stále.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist