Nemáte stojan na drepy? Nevadí, tu je riešenie!
Rozhovor s trénerom celebrít Diegom Sebastianom + ukážkový plán
5 rizík, ktoré hrozia každej žene s nedostatkom vitamínu D
Nečítate? Mali by ste začať. Toto sú výhody pravidelného čítania
Reklama
Zaujímavosti

Tri prekvapivé výhody krátkeho denného prechádzania

ikonkaKaždodenná prechádza môže byť zaujímavým spôsobom, ako si spestriť život. Aj keď sa stane rutinou, nikdy neviete, čo počas nej zažijete. Nemusí byť pritom ani príliš dlhá, aby mala na vaše zdravie pozitívne účinky.

Výhod pravidelných prechádzok je mnoho, vo všeobecnosti sa dá povedať, že prospievajú fyzickému i mentálnemu zdraviu človeka. Možno ste však nevedeli, že má svoje účinky aj v takom krátkom čase, ako je desať minút.

Ak budete chodiť 10 minút denne tak prospejete svojim cievam. Šesť hodín sedenia obmedzuje prúdenie krvi vo vašich nohách, čo môže zvýšiť riziko cievnych ochorení, ktoré predchádzajú vážnym problémom, ako sú infarkt či mŕtvica. Nová štúdia zistila, že už len desaťminútová každodenná prechádza vás môže pred tým ochrániť.

Zaujímavé je, že ak sa každú hodinu postavíte a prejdete v dĺžke 5 minút, tak môžete týždenne spáliť navyše až 1000 kalórií. Päť minút za hodinu sa rovná 80 minútam ľahkej aktivity denne, ak predpokladáme, že osem hodín venujete spánku.

Ak sa vám zdá päť minút každú hodinu veľa, čo tak skúsiť prechádzanie v dĺžke 2 minúty za hodinu. Len 120 sekúnd z každej hodiny, počas ktorých sedenie nahradíte prechádzkou, zaistí, že budete žiť dlhšie. Podľa nedávnej štúdie sa dokonca zistilo, že sa vaše riziko predčasného úmrtia zníži až o 33 %.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

co-rozhoduje-o-tom-ako-velmi-sa-potiteČo rozhoduje o tom, ako veľmi sa potíte?ake-su-tajomstva-ludi-ktori-sa-dozivaju-viac-ako-90-rokovAké sú tajomstvá ľudí, ktorí sa dožívajú viac ako 90 rokov?preco-niektori-ludia-reaguju-na-trening-horsie-ako-iniPrečo niektorí ľudia reagujú na tréning horšie ako iní?chcete-sa-dobre-vyspatChcete sa dobre vyspať?co-sa-deje-so-svalmi-pocas-osmich-hodin-spankuČo sa deje so svalmi počas ôsmich hodín spánku?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Aj tu môžete propagovať svoju firmu!
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist