Pravda o počtoch opakovaní a ich úlohe pri raste svalov
Diétne nápoje? Toto robia vášmu telu
Postava ako Jennifer Aniston? Jej trénerka vám poradí
Tri dôvody, prečo v diéte využívať konopné semená
Reklama
Zdravie

Konflikty v práci sú zlé pre vaše zdravie. Čo je však ešte horšie?

ikonkaDobrý balans medzi prácou a súkromným životom sa možno ťažké nadobúda, ale ďalšia štúdia potvrdila jeho význam na celkové zdravie človeka.

Pravdepodobne už viete, že konflikty medzi vašou prácou a osobným životom môžu zničiť vaše mentálne i fyzické zdravie. Nedávna štúdia Pennsylvánskej štátnej univerzity však tvrdí, že existuje ešte niečo horšie ako tieto konflikty – keď na nich lipnete.

Ak aj v práci máte nejaké problémy a prinesiete si ich aj domov, skutočným nebezpečenstvom je, keď na ne myslíte neustále dokola. Práve opakované myšlienky, ktoré dokážete zastaviť len s problémami alebo ich dokonca zastaviť neviete, majú na vás najnegatívnejší vplyv.

Ak je niečo súčasťou pracovného a zároveň aj osobného života, len ťažko sa osoba na dennej báze dostáva zo stresu. Vedci si tento predpoklad potvrdili analýzou 203 dospelých jedincov, s ktorými bývali pod jednou strechou ich romantickí partneri a/alebo deti.

Účastníci výskumu vypĺňali dotazník, v ktorom hodnotili rôzne aspekty svojho života, ako svoje životné uspokojenie, mieru únavy či svoj zdravotný stav. Vedci tiež hodnotili ich pozitívne a negatívne nálady a analyzovali zdravotnú históriu s dôrazom na 22 rôznych zdravotných problémov, vrátane cukrovky či mŕtvice.

Podstatnou časťou výskumu boli aj otázky, ako veľmi zasahuje práca do rodinného života a ako často rozmýšľajú o týchto konfliktoch doma.

Pre väčšinu zdravotných problémov dokázali vedci potvrdiť priamu súvislosť s nedostatočnou rovnováhou medzi pracovným a osobným životom. Ľudia, ktorých myšlienky sa konfliktami zaoberali častejšie, mali pritom výsledky horšie, či už išlo o zdravie alebo kvalitu života.

Záverom štúdie je, že konflikty medzi prácou a rodinou samé o sebe nespôsobujú ľuďom problémy. Problémom sa stanú až vtedy, ak o nich osoba rozmýšľa častejšie. Má to teda podobný efekt ako neustále obavy z budúcnosti, ktoré vedú k psychickým i fyzickým problémom.

Ak máte aj vy podobný problém, situáciu môžete uchopiť do vlastných rúk. Snažte sa naučiť žiť v prítomnosti a nemyslíte na to negatívne, čo sa stalo, alebo nemajte neopodstatnené obavy z toho, čo sa môže stať. Ak to nedokážete sami, obráťte sa na odborníka.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

posilnite-si-mentalne-zdravie-vdaka-tymto-tipomPosilnite si mentálne zdravie vďaka týmto tipomnecitate-mali-by-ste-zacat-toto-su-vyhody-pravidelneho-citaniaNečítate? Mali by ste začať. Toto sú výhody pravidelného čítaniaake-zdraviu-prospesne-ucinky-ma-sexAké zdraviu prospešné účinky má sex? bojujte-proti-depresii-a-zlej-nalade-tymito-tipmiBojujte proti depresii a zlej nálade týmito tipmi mate-zapchu-tychto-sedem-veci-urcite-nerobteMáte zápchu? Týchto sedem vecí určite nerobte!
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist