Tréning legendy XIII. – Shawn Ray a tréning stehien
Lepok – fakty a mýty, ktoré ho sprevádzajú
Nemáte stojan na drepy? Nevadí, tu je riešenie!
Rozhovor s trénerom celebrít Diegom Sebastianom + ukážkový plán
Reklama
Výživa

Ako ovplyvňuje alkohol proces chudnutia?

ikonkaAlkohol je droga, ktorej konzumácia je však vo všeobecnosti akceptovaná. Ide však o škodlivú látku, ktorá ma na svedomí mnoho zničených životov. Škodí aj vašej snahe schudnúť? Aký vplyv má na chudnutie?

Ak si sem-tam užívate pohár alkoholu a chcete si z nejakých dôvodov občasné popíjanie udržať ako súčasť vášho života, potom je tento článok pre vás ako stvorený. Odhaľuje totiž, čo alkohol spôsobuje v súvislosti s chudnutím.

V prvom rade je potrebné poukázať na známe fakty. Tým podstatným je, že alkohol nemá žiadne živiny, ale na jeden gram obsahuje až sedem kalórií. Už len to je jasným dôvodom, prečo sa s chudnutím nekamaráti.

Ďalším negatívnym účinkom alkoholu je to, že otupuje zmysly a zvyšuje pravdepodobnosť prejedenia. V kombinácii s tučnými jedlami tiež významne prispieva k ukladaniu tukov, čo nie je vec, ktorú chcete počas chudnutia zažívať.

Prečo alkohol škodí v kombinácii s (tučnými) jedlami?

Keď alkohol prechádza vašou pečeňou, premení sa na acetát, čo je pre telo toxická látka. Vtedy vaše telo prestane spracovávať bielkoviny, sacharidy a tuky, aby venovala pozornosť spaľovaniu tejto látky. Živiny, ktoré ste prijali z jedla, sa tak následne vo väčšej miere premieňajú na tukové bunky. Tomuto procesu praje, ak konzumujete práve tučnejšie jedlá.

Teraz sa však na prepojenie chudnutia s pitím alkoholu pozrieme z opačnej strany. Prísnejšia diéta, ktorú počas chudnutia máte, prispieva k tomu, že sa ľahšie opijete. Je to tým, že máte nízku hladinu svalového glykogénu, prijímate menej kalórií a potenciálne máte prázdnejší žalúdok. Preto myslíte aj na to a pite opatrne.

Ak však chcete svoju snahu schudnúť zmaximalizovať, radšej nepite vôbec alebo len v mimoriadnych spoločenských prípadoch. Nezabúdajte, že alkohol má aj iné negatívne vlastnosti okrem tých, ktoré vás vzďaľujú od vytúženej postavy.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

lepok-fakty-a-myty-ktore-ho-sprevadzajuLepok – fakty a mýty, ktoré ho sprevádzajúmali-by-ste-vediet-dieta-s-vysokym-obsahom-soli-zvysuje-hladMali by ste vedieť: Diéta s vysokým obsahom soli zvyšuje hladpreco-by-mohla-byt-kava-po-cviceni-prospesnaPrečo by mohla byť káva po cvičení prospešná? maximalizujte-inzulinovu-odozvu-pre-vacsi-rast-svalovMaximalizujte inzulínovú odozvu pre väčší rast svalovpat-najhorsich-ingrediencii-spracovanych-potravinPäť najhorších ingrediencií spracovaných potravín
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Aj tu môžete propagovať svoju firmu!
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist