Arnold Schwarzenegger – Tipy pre tréning ramien
Doplnky výživy proti striám
Aké pravidlá výživy by mal dodržiavať vytrvalostný športovec?
Kruhový tréning – tréningový program pre vás
Reklama
Kulturistika

Tréning kulturistu XVII. – Victor Martinez a hrudník

ikonkaMedzi najpopulárnejších profesionálnych kulturistov sveta sa radí Victor Martinez. Boli časy, kedy bol vďaka svojej symetrii a veľkej hmote považovaný za ďalšiu veľkú vec v kulturistike. A hoci tento potenciál úplne nenaplnil, jeho postava vždy budila pozornosť.

Rodák z Dominikánskej republiky zažil svoju najúspešnejšiu sezónu v roku 2007, kedy ovládol prestížnu súťaž Arnold Classic a na Mr. Olympii skončil tesne a kontroverzne druhý za Jayom Cutlerom. V ďalších rokoch síce už tieto úspechy nezopakoval, ale napriek mnohým osobným problémom sa udržal v širšej špičke.

Jednou z partií, ktoré u neho fanúšikovia obdivujú, je bezpochyby hrudník. A na jeho tréning sa zameriame teraz. Väčšinou v jeho splite prišiel na rad v štvrtý deň od začiatku cyklu, ktorý začínal tréningom ramien, pokračoval stehnami a dňom voľna. Po hrudníku a tricepsoch odcvičil chrbát a bicepsy, následne si dal deň voľna.

Tréning prsného svalstva začínal štyrmi supersériami, v ktorých spojil rozpažovania na šikmej a rovnej lavici. Následne podľa chuti urobil buď dva cviky v troch sériách alebo jeden z dvojice cvikov v štyroch sériách. Tými cvikmi sú tlaky na šikmej lavici s veľkou činkou a tlaky na šikmej lavici s jednoručkami.

Druhú polovicu jednotky začínal ďalšími tlakmi s jednoručkami, tentokrát na rovnej lavici. Nasledovali štyri supersérie, v ktorých absolvoval tlaky s jednoručkami hlavou dole a buď pullover alebo kľuky na bradlách. Na záver tréning pridal sťahovanie protismerných kladiek, ktoré pri rysovaní robil v každom tréningu a pri objemovke v každom druhom.

Martinez využíval ťažké váhy, ale nie na úkor techniky. Uprednostňoval tiež relatívne vyššie počty opakovaní, typicky 10 až 15. Pri supersériách si doprial o čosi dlhšiu prestávku medzi dvoma cvikmi. Necvičil ich hneď po sebe, ale počkal zhruba 20 sekúnd, aby znova nadobudol trochu sily a koncentrácie.

Martinezov tréning hrudníka
Cvik Série Opakovania
Superséria:
Rozpažovanie na šikmej lavici
Rozpažovanie na rovnej lavici
4
10-15
10-15
Benčpres na šikmej lavici 3-4 10-15
Tlaky na šikmej lavici s jednoručkami 3-4 10-15
Tlaky na rovnej lavici s jednoručkami 4 10-15
Superséria:
Tlaky na šikmej lavici dole hlavou
Pullover alebo kľuky na bradlách
4
10-15
15
Sťahovanie protismerných kladiek 4 12-15

zdroj: Flex

Oznam: Od 1. júla do 31. augusta vám budeme prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už pomaly zabudnuté v archíve. Úplne nové články prídu na rad opäť od 1. septembra.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

trening-legendy-x-franco-columbu-a-hrudnikTréning legendy X. – Franco Columbu a hrudníktrening-kulturistu-xvii-jon-delarosa-a-trening-stehienTréning kulturistu XVII. – Jon Delarosa a tréning stehien trening-legendy-ix-lee-haney-a-treningy-bicepsovTréning legendy IX. – Lee Haney a tréningy bicepsov trening-legendy-viii-ronnie-coleman-a-hrudnik-s-bicepsmiTréning legendy VIII. – Ronnie Coleman a hrudník s bicepsmitrening-kulturistu-xvi-branch-warren-a-rukyTréning kulturistu XVI. – Branch Warren a ruky
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Aj tu môžete propagovať svoju firmu!
Najnovšie články
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist