Päť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdravie
Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Váš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Reklama
Výživa

Sedem jedál, ktoré depresiu a zlú náladu len zhoršujú

ikonkaAk vás trápi depresia alebo zlá nálada, určite sa neuchyľujte k emocionálnemu jedeniu. Ak už chcete niečo skonzumovať, uistite sa, že ide o niečo zdravé. Ak si vyberiete jedno z nasledujúcich jedál, pôjdete sami proti sebe.

Týchto sedem pokrmov a nápojov totiž prejavy depresie ešte zhoršuje:

1. Hranolky
V tomto prípade nie sú problémom zemiaky, ale soľ, ktorá je veľkou súčasťou hranoliek. Tá u človeka môže vyvolať zhoršenú náladu, preto by ste mali počas dňa aj vo všeobecnosti piť veľa vody, ktorá v tomto prípade pomôže bojovať s vysokým obsahom sodíka.

2. Šišky
Šišky sú chutné, ale nenaplnia vás. Navyše, sú plné trans mastných kyselín, ktoré sú známe ako zlé tuky. Tie dokážu stimulovať negatívne biologické reakcie, ktoré zvyšujú aj pravdepodobnosť výkyvov nálady. Diéta bohatá na trans tuky môže zvýšiť aj riziko depresie.

3. Spracované jedlá
Spracované jedlá nie sú ani tak chutné, ako pohodlné. Ich zvýšená konzumácia je však spojená s rizikom depresie. Dajú sa pritom nahradiť inými, normálnymi jedlami, ktoré sa dajú pripraviť veľmi rýchlo. Jednoduché celozrnné cestoviny máte aj s prípravou hotové do 20 minút.

4. Jedlá bohaté na lepok
Lepok podporuje výkyvy nálad a najmä ľudia, ktorí trpia jeho intoleranciou, sú vystavení riziku rozvoja či zhoršenia depresie. Mnoho ľudí tvrdí, že prechodom na bezlepkovú diétu sa im zlepšila aj nálada.

5. Alkohol
Neprekvapí asi nikoho, že sa v tomto zozname objavil aj alkohol. Ten spôsobuje nerovnováhu chemikálií v mozgu, čím sa riziko depresie zvyšuje. Čo je horšie, alkoholizmus môže spôsobiť sociálne problémy a viac izolácie, čo vedie k zhoršeniu negatívnych pocitov. „Opica“ zase môže na niekoľko dní zhoršiť náladu, preto to netreba preháňať ani počas víkendových „výjazdov“.

6. Káva
Možno to prekvapí, ale aj stimulant ako je káva dokáže náladu zhoršiť. Robí tak nepriamo, ak jej konzumáciou podporujeme problémy so spánkom, ktoré zvyšujú pravdepodobnosť depresie. Často to spôsobuje to, keď si kávu dáte večer, prípadne neskoro popoludní.

7. Sladená sódovka
Sýtené nápoje s obsahom cukru podporujú zápalové procesy v tele. Platí to však aj o iných sladených nápojoch. Jedna štúdia už jasne preukázala, že depresia je spojená s vyššou úrovňou zápalov v mozgu. Preto by ste mali voliť čistú vodu, prípadne uspokojiť chuť po sladkom kúskom tmavej čokolády.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

ako-uhasit-smad-aj-tymito-prekvapivymi-sposobmiAko uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmivas-sprievodca-svetom-proteinov-od-a-po-zVáš sprievodca svetom Proteínov od A po Zchyby-ktorych-sa-dopustaju-ludia-na-prerusovanej-hladovkeChyby, ktorých sa dopúšťajú ľudia na prerušovanej hladovke tri-diety-ktore-palia-tuky-a-umoznia-vam-jest-co-chceteTri diéty, ktoré pália tuky a umožnia vám jesť, čo chcete spoznajte-jedlo-ktore-vam-posilni-kosti-s-mliekom-nesuvisiSpoznajte jedlo, ktoré vám posilní kosti. S mliekom nesúvisí
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist