Päť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdravie
Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Váš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Reklama
Motivácia

Myslite pozitívne! Tieto tipy vám k tomu pomôžu

ikonkaPozitívne myslenie umožňuje ľuďom koncentrovať sa na svoje silné stránky a motivuje k dosahovaniu úspechov. Je ľahšie prežiť deň a dosiahnuť úspech, ak myslíte pozitívne a nie negatívne.

Niekto má to šťastie, že vyrastal v prostredí, ktoré ho nabilo optimizmom. Čo však robiť, ak momentálne nie ste práve tou najpozitívnejšou osobou? Môžete sa ňou naučiť byť. Nasledujúce tipy vás k tomu navedú:

1. Začnite sa o seba poriadne starať - je ľahšie myslieť pozitívne, ak ste zdraví a cítite sa fyzicky dobre. Preto sa o seba starajte, jedzte zdravo, pravidelne sa hýbte. Doprajte si aj relax a samozrejme dostatok spánku.

2. Vybavte si veci, za ktoré ste vďační - zastavte sa a venujte každý deň minútu tomu, aby ste si uvedomili, že vo vašom živote máte veľa vecí, za ktoré môžete byť vďační. A aj vďačnosť vyjadríte. Vybavte si to pozitívne, čo v živote máte. Robte tak ráno a budete mať skvelý štart do dňa.

3. Nenamýšľajte si, ale hľadajte dôkaz - ak máte nejaké obavy, ak si niečo namýšľate, lepšie urobíte, ak hneď začnete hľadať dôkaz, pretože v množstve prípadov si namýšľate niečo, čo nie je pravdou. Nemrhajte svojím časom týmito neopodstatnenými obavami. Nevenujte im pozornosť až pokým nie je dôkaz toho, že sa vám niečo nepodarilo.

4. Odstráňte negatívne myšlienky - ak bude nemyslieť negatívne, premôžete tým svoji snahu stať sa pozitívnejšou osobou. Nemyslite na vaše slabiny, verte si a zabudnite na negatíva. Zničte aj automatickú negatívnu odozvu, ktorá vás napríklad typicky premôže, ak sa pred vami dvaja ľudia zasmejú a vám sa s nimi stretne pohľad. Nemusí to však hneď znamenať, že si z vás robia žarty.

5. Narúšajte rutinu - rutiny sú najlepšou cestou k tomu, aby sa u vás vyvinuli pesimistické nálady. Snažte sa ich pritom nejakým spôsobom narúšať, či už konaním alebo odlišnou scenériou.

6. Socializujte sa - lepšiu náladu vám často prinesie dobrá spoločnosť. Preto sa snažte socializovať s pozitívnymi a veselými ľuďmi.

7. Starajte sa o rodinu a priateľov - dbajte na to, aby bola vaša rodina spokojná. Starajte sa o ňu, venujte jej členom objatie či iný pozitívny fyzický kontakt. Pozdvihne to náladu aj vám.

8. Pomôžte niekomu inému - každý normálny človek sa cíti dobre, keď niekomu pomôže. Nemusíte pritom pomáhať len svojimi peniazmi, ale aj časom a energiou. Ak budete pomáhať druhým, vráti sa vám to.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

inspirujte-sa-rozhovorom-so-sampionkou-julianou-malacarneovouInšpirujte sa rozhovorom so šampiónkou Julianou Malacarneovoupat-strategii-ktore-vam-pomozu-udrzat-si-koncentraciuPäť stratégií, ktoré vám pomôžu udržať si koncentráciu inspirujte-sa-tym-ako-sa-herec-ryan-reynolds-udrziava-vo-formeInšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme13-inspirativnych-citatov-pre-uspesny-rok-201813 inšpiratívnych citátov pre úspešný rok 2018stastny-novy-rok-2018-plny-osobnych-uspechovŠťastný nový rok 2018 plný osobných úspechov
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist