Päť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdravie
Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Váš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Reklama
Výživa

Môže pohár vína skutočne pomôcť k spaľovaniu tukov?

ikonkaPočas ostatných rokov sa aj vďaka sociálnym médiám rozšírilo, že pitie vína pred spaním by mohlo pomôcť spáliť o čosi viac tukov a pomôcť pri chudnutí. Je to však skutočne pravda?

Neustále sa hovorí, že ak chcete svoje pokroky zefektívniť, mali by ste sa vyhýbať alkoholu. Nie len, že obsahuje prázdne kalórie, ale má tendencie stimulovať hormóny, ktoré zvyšujú chuť do jedla a takisto spomaľujú procesy, ktoré vedú k odbúravaniu tukov.

Víno je alkohol, ale obsahuje aj látky, ktoré vzbudzujú nádej, že by mohlo skutočne pomáhať. Pravdou je, že pohár červeného vína sám o sebe až tak úplne neohrozí vašu snahu schudnúť. Dokonca látka resveratrol pomáha chudnutiu a predchádza obezite.

Ďalšou výhodou červeného vina pred spaním je, že v správnom množstve pomáha ľuďom ľahšie zaspať. A dostatočný spánok je v snahe schudnúť kľúčový. Tu však treba dať pozor na množstvo, pretože keď to s ním preženiete, spánok vám naruší.

Nanešťastie to pri prehnanom pití vína nie je jediný negatívny efekt. Ak si nedáte pozor, víno sa môže stať aj nepriateľom vášho chudnutia. Stále je to alkohol, a keď ho prijmete viac, vo väčšej miere obmedzuje telu schopnosť spaľovať tuk. A skonzumované jedlo sa ľahšie premení na tukové zásoby.

Mnohí odborníci odporúčajú pri chudnutí radšej všetok alkohol, vrátane vína, vynechať. Nie je totiž také ťažké sa neukontrolovať. A aj víno podporuje chuť do jedla. Aj víno má kalórie navyše. Biele zhruba 130 kalórií na dva deci, červené 160. A pri úspešnom chudnutí zohráva význam každá kalória. Prijímať ich z tekutín je zbytočné.

Ak však máte vo zvyku piť sladené nápoje a neviete ich vodou dostatočne nahradiť, možno by v tomto smere víno mohlo pomôcť. Obsahuje menej kalórií ako taká kola. Aj v tomto prípade však treba obmedziť na pohár denne, najlepšie po večeri, a dávať si pozor na zvýšený apetít.

Ak sa rozhodnete, že to zvládnete bez vína, dobré pre vás. Ak sa rozhodnete, že sa vína nevzdáte, nemusíte urobiť nevyhnutne chybu. Navyše, má aj prospech pre zdravie – zvyšuje hladinu zdravého cholesterolu a má v sebe antioxidanty prospešné pre cievny systém. Nezabudnite však na mieru.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

ako-uhasit-smad-aj-tymito-prekvapivymi-sposobmiAko uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmivas-sprievodca-svetom-proteinov-od-a-po-zVáš sprievodca svetom Proteínov od A po Zchyby-ktorych-sa-dopustaju-ludia-na-prerusovanej-hladovkeChyby, ktorých sa dopúšťajú ľudia na prerušovanej hladovke tri-diety-ktore-palia-tuky-a-umoznia-vam-jest-co-chceteTri diéty, ktoré pália tuky a umožnia vám jesť, čo chcete spoznajte-jedlo-ktore-vam-posilni-kosti-s-mliekom-nesuvisiSpoznajte jedlo, ktoré vám posilní kosti. S mliekom nesúvisí
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist