Arnold Schwarzenegger – Tipy pre tréning ramien
Doplnky výživy proti striám
Aké pravidlá výživy by mal dodržiavať vytrvalostný športovec?
Kruhový tréning – tréningový program pre vás
Reklama
Tréning

HIIT nie je len o chudnutí. Ako vám intenzívne intervaly ešte pomôžu?

ikonkaSkrátka HIIT reprezentuje vysoko intenzívne intervalové cvičenie, ktoré sa stalo populárnym nástrojom pri chudnutí. Prečo? Pretože je časovo nenáročné a napriek tomu efektívne. V skutočnosti však nie je len o spaľovaní tukov.

Pri cvičení HIIT striedate intervaly s vysokou intenzitou cvičenia s intervalmi oddychu. V priebehu pár minút tak môžete dosiahnuť účinky, ktoré vám bežné kardio neprinesie. Je navyše veľmi prispôsobivý – môžete si vyberať ľubovoľné cviky, stanovovať dĺžky intervalov či počty ich opakovaní.

Tento spôsob cvičenia môže byť mimoriadne prospešný aj pre vaše srdce. Vždy, keď ho precvičujete, robíte ho silnejším, čo vedie tomu, že pracuje efektívnejšie pri pumpovaní krvi a rozširovaní kyslíka do celého tela. Takisto telo efektívnejšia zbavuje toxínov.

Počas vysoko intenzívneho intervalového cvičenia sa využíva veľké množstvo svalov, ktoré sú tlačené až k svojim limitom. Pri odpočinkovým intervaloch potrebujú, čo najviac kyslíka, na čo zareaguje srdce tým, že bije vo vyššom tempe, aby rýchlejšie k svalom dostala krv s potrebným kyslíkom.

Týmto spôsobom pri uplatňovaní princípu HIIT vlastne precvičujete aj samotné srdce. Musí totiž pracovať tvrdšie, potom zase jeho aktivita o čosi klesne a opäť sa zvýši. Toto sa párkrát zopakuje a každým tréningom bude srdcový sval odolnejší a silnejší.

A ak bude vaše srdce silnejšie, budete mať lepšiu kondíciu a budete lepšie zvládať tréningy. Takisto je to dobré pre riešenie metabolického syndrómu, ktorý je zvyšuje riziko infarktu. V tomto smere prospieva aj fakt, že vďaka HIIT sa zbavíte povlaku hromadenému na stenách ciev.

Možno sa pýtate, že ak ide o také intenzívne cvičenie, či nemá aj svoje riziká. Či je bezpečné. Odpoveďou je, že bezpečné je. Pokiaľ doň ako začiatočník neskočíte príliš zhurta.

Spočiatku treba začínať pozvoľna a čím budete v lepšej kondícii, tým môžete zvyšovať intenzitu. Samozrejme, ak máte srdcovocievne problémy, mali by ste sa pred začiatkom cvičenia poradiť s doktorom, najmä, ak ste predtým neboli príliš aktívni.

Oznam: Od 1. júla do 31. augusta vám budeme prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už pomaly zabudnuté v archíve. Úplne nové články prídu na rad opäť od 1. septembra.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

arnold-schwarzenegger-tipy-pre-trening-ramienArnold Schwarzenegger – Tipy pre tréning ramien kruhovy-trening-treningovy-program-pre-vasKruhový tréning – tréningový program pre vás arnold-schwarzenegger-trening-tricepsovArnold Schwarzenegger – Tréning tricepsovtajomstva-uspesneho-treninguTajomstvá úspešného tréningu arnold-schwarzenegger-trening-nohArnold Schwarzenegger – Tréning nôh
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Aj tu môžete propagovať svoju firmu!
Najnovšie články
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist