Vypracujte si nohy týmito 5 cvikmi bez použitia činiek
Doplnky výživy, ktoré vám pomôžu v boji s vianočným priberaním
Sacharidy – sú zlé alebo dobré?
Pravda o počtoch opakovaní a ich úlohe pri raste svalov
Reklama
Kulturistika

Tréning kulturistu XVII. – Jon Delarosa a tréning stehien

ikonkaNewyorský rodák Jon Delarosa patrí medzi elitných profesionálnych kulturistov súčasnosti. Na svoje prvé veľké víťazstvo stále čaká, no ak by mu k nemu malo niečo pomôcť, tak sú to jeho stehná. A práve preto sa pozrieme na to, ako ich trénuje.

Delarosa bežne trénuje každú partiu raz týždenne. Nohy sa dostanú na rad v piaty deň jeho šesťdňového cyklu a po jednom dni voľna, ktorý zahŕňa. Pred nohami precvičí hrudník, chrbát, ramená a po nohách mu zostane docvičiť už len ruky.

Stehná precvičuje šiestimi cvikmi, pričom každý urobí v štyroch pracovných sériách v rozmedzí 10 až 12 opakovaní. Postupne u každého cviku zvyšuje váhu, ale dbá na to, aby dodržal striktnú techniku prevedenia.

V prvých dvoch sériách urobí typicky 10 až 12 opakovaní a nikdy nedôjde k bodu zlyhania. Pri posledných dvoch sériách však ide až do momentu zlyhania. Jeho cieľom je 10-12 opakovaní, ale často urobí v poslednej sérii len osem. To je jeho cielené minimum.

Tréning začína kráľovským cvikom – drepmi, pri ktorých sa v dolnej pozícii snaží ísť hlboko, aby aktivoval aj zadok a hamstringy. Následne si prejde leg pressom a výpadmi v chôdzi predtým, ako absolvuje tri izolované cviky, pri ktorých sa snaží maximálne precítiť kontrakciu. Ide o predkopávanie a dve variácie zakopávania.

Pre spestrenie tréningu občas absolvuje poslednú sériu u leg pressu a predkopávaní technikou zhadzovanej série. Robí tak zhruba raz mesačne.

Delarosov tréning stehien
Cvik Série Opakovania
Drepy 4 10-12
Leg press 4 10-12
Výpady v chôdzi 4 10-12
Predkopávanie 4 10-12
Zakopávanie jednou nohou v stoji 4 10-12
Zakopávanie v ľahu 4 10-12

zdroj: FlexZviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

trening-kulturistu-xx-kai-greene-a-hrudnikTréning kulturistu XX. – Kai Greene a hrudníktrening-legendy-xiii-shawn-ray-a-trening-stehienTréning legendy XIII. – Shawn Ray a tréning stehien trening-kulturistu-xix-ramena-v-podani-justina-comptonaTréning kulturistu XIX. – Ramená v podaní Justina Comptona trening-legendy-xii-dorian-yates-a-hrudnik-s-bicepsmiTréning legendy XII. – Dorian Yates a hrudník s bicepsmi trening-kulturistu-xviii-shawn-rhoden-a-chrbatTréning kulturistu XVIII. – Shawn Rhoden a chrbát
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist