Výživa

Výživové fitness tipy (10.)

14. mája 2013
Výživové fitness tipy (10.)
Každý utorok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

28. / Zoberte si do práce vlastné jedlo
Potrebujete schudnúť či nabrať svaly? Na jedlo v práci a jej jedálni sa spoľahnúť nemôžete. Nie vždy totiž v menu nájdete pokrmy, ktoré by vám nutričnými hodnotami aspoň ako-tak vyhovovali. Ak si však jedlo zoberiete z domu, budete vedieť presne, čo jete a zabezpečíte tak optimálnu výživu vedúcu k vášmu cieľu.

29. / Pokušenie? Predstavte si to množstvo námahy
Snažíte sa schudnúť, no chutí vám tá sladká tyčinka, ktorá leží po ruke. Viete, že by ste ju jesť nemali, ale poviete si – taká malá vec ma nezabije. V tom lepšom prípade si pozriete na obal počet kalórií. Ani to vás však vo väčšine prípadov neodratí. Ak si však viete predstaviť množstvo cvičenia, ktorému by ste sa museli venovať, aby ste to množstvo kalórii spálili, pravdepodobnosť, že odoláte je väčšia. Nemusíte si ani prace počítať kalórie. Stačí, keď si udržíte v hlave, že 100 kalórií sa rovná 8 minútam behu. Oplatí sa zjesť tu kalorickú tyčinku?

30. / Vyčistite si po večeri zuby
Máte problém s odolávaním jedla večer? určite to poznáte – zjete večeru, no o hodinu neskôr sedíte pri televízii a vám zachutí niečo sladké, slané... Ťažko sa odolával. Ľahkým trikom však je, keď si po poslednom plánovanom jedle umyjete zuby. Potom už odoláte ľahšie, pretože sa vám nebude chcieť venovať dentálnej hygiene ešte raz. Nezabudnite však s čistením počkať aspoň polhodinu po jedle, aby ste si ich nezničili.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Výživové fitness tipy (9.)