SlovakFitness.sk

Zdravie 23. 06. 2017

Prestaňte s fajčením pomocou týchto 10 tipov

ikonka
Prestať s fajčením je jedna z najlepších vecí, ktoré môžete pre seba urobiť. Ak sú však cigarety súčasťou vášho života niekoľko rokov, je to ťažké. Niekto to skúša znova a znova bez úspechov. Nájde sa však aj veľa ľudí, ktorí uspeli.

K tomu, aby ste sa zaradili aj vy medzi tých úspešných a zmenili svoj život k lepšiemu, vám môže pomôcť nasledujúcich desať tipov:

1. Zistite dôvod, prečo fajčite - zapíšte si dôvod, prečo si musíte zapáliť. Prečo máte nutkanie fajčiť? Takto budete poznať situácie, ktorým sa treba vyhýbať.

2. Urobte si zoznam dôvodov, prečo sa oplatí prestať fajčiť - ako motiváciu môžete využiť aj zoznam dôvodov, prečo by ste mali prestať s fajčením. Dôvody môžu byť rôzne – šetrenie peňazí, zníženie rizika srdcovocievnych ochorení, zbavenie sa zápachu a podobne.

3. Nájdite si oporu v človeku, ktorý fajčiť prestal - najlepšie vám vie pomôcť človek, ktorý bol vo vašej koži. Človek, ktorú snahu skončiť s fajčením doviedol do úspešného konca. Poznáte takého človeka? Výborne, poproste ho o podporu.

4. Povedzte o svojich plánoch rodine - povedzte o vašom cieli svojím najbližším. Často práve oni sú tou pravou motiváciou a oporou, ktorú potrebujete. Tiež sa ich budete snažiť nesklamať.

5. Zbavte sa zásob cigariet - niekto si myslí, že je lepšie prestať postupne. Niekedy je však lepšie, keď sa zbavíte všetkých zásob cigariet naraz. Vtedy, keď sa rozhodnete s nimi skončiť. Tiež vyhoďte všetko, čo zapácha po cigaretách, prípadne vám ich pripomína.

6. Zamestnajte svoje ruky a ústa - majte po ruke osvedčené žuvačky, a keď to na vás príde, dajte si do úst radšej tie, ako cigaretu. Zamestnajte aj svoje ruky, začnite si kresliť, lúštiť krížovky, upratuje alebo opravte niečo v domácnosti.

7. Pite veľa vody - detoxikujte telo tým, že budete piť veľa čistej vody.

8. Začnite cvičiť a meditovať - pomocou cvičenia dokážete zamestnať nie len svoje svaly, ale aj myseľ. Spolu s meditáciou ide o dobrý nástroj, ako odbúrať z tela stres.

9. Kúpte si nové veci - odkladajte si peniaze, ktoré by ste inak vynaložili na cigarety. Po mesiaci uvidíte, že ste ušetrili dosť peňazí. Za odmenu ich môžete využiť na nákup niečoho, čo vás poteší – oblečenia, knihy, jedla...

10. Sledujte inšpirujúce videá - na internete možno nájsť množstvo motivačných a inšpirujúcich videí. Posilňujte svoju cestu ich sledovaním. Nájdu sa aj dokumenty o fajčení, ktoré bez servítky ukážu následky tohto neduhu.

V roku 2016 sme sa vás opýtali, či by ste privítali web alebo rubriku o osobnom rozvoji. 90,11 % z vás odpovedalo „áno“. Preto sme pre vás pripravili nový web Uspech.MNE.sk. Budeme radi, ak ho podporíte aj na Facebooku:Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
zapcha-ako-ju-riesit-a-ako-sa-jej-vyvarovatZápcha, ako ju riešiť a ako sa jej vyvarovať?6-strategii-ktore-vam-pomozu-bojovat-proti-akne6 stratégií, ktoré vám pomôžu bojovať proti aknézle-drzanie-tela-vas-ovplyvnuje-viac-ako-si-mysliteZlé držanie teľa vás ovplyvňuje viac, ako si myslíte4-1-tipov-pre-ludi-ktorych-trapi-strata-vlasov4+1 tipov pre ľudí, ktorých trápi strata vlasov nefunguje-vam-dobre-stitna-zlaza-prezradia-to-tieto-priznakyNefunguje vám dobre štítna žľaza? Prezradia to tieto príznaky
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist