Pravda o počtoch opakovaní a ich úlohe pri raste svalov
Diétne nápoje? Toto robia vášmu telu
Postava ako Jennifer Aniston? Jej trénerka vám poradí
Tri dôvody, prečo v diéte využívať konopné semená
Reklama
Zdravie

Prestaňte s fajčením pomocou týchto 10 tipov

ikonkaPrestať s fajčením je jedna z najlepších vecí, ktoré môžete pre seba urobiť. Ak sú však cigarety súčasťou vášho života niekoľko rokov, je to ťažké. Niekto to skúša znova a znova bez úspechov. Nájde sa však aj veľa ľudí, ktorí uspeli.

K tomu, aby ste sa zaradili aj vy medzi tých úspešných a zmenili svoj život k lepšiemu, vám môže pomôcť nasledujúcich desať tipov:

1. Zistite dôvod, prečo fajčite - zapíšte si dôvod, prečo si musíte zapáliť. Prečo máte nutkanie fajčiť? Takto budete poznať situácie, ktorým sa treba vyhýbať.

2. Urobte si zoznam dôvodov, prečo sa oplatí prestať fajčiť - ako motiváciu môžete využiť aj zoznam dôvodov, prečo by ste mali prestať s fajčením. Dôvody môžu byť rôzne – šetrenie peňazí, zníženie rizika srdcovocievnych ochorení, zbavenie sa zápachu a podobne.

3. Nájdite si oporu v človeku, ktorý fajčiť prestal - najlepšie vám vie pomôcť človek, ktorý bol vo vašej koži. Človek, ktorú snahu skončiť s fajčením doviedol do úspešného konca. Poznáte takého človeka? Výborne, poproste ho o podporu.

4. Povedzte o svojich plánoch rodine - povedzte o vašom cieli svojím najbližším. Často práve oni sú tou pravou motiváciou a oporou, ktorú potrebujete. Tiež sa ich budete snažiť nesklamať.

5. Zbavte sa zásob cigariet - niekto si myslí, že je lepšie prestať postupne. Niekedy je však lepšie, keď sa zbavíte všetkých zásob cigariet naraz. Vtedy, keď sa rozhodnete s nimi skončiť. Tiež vyhoďte všetko, čo zapácha po cigaretách, prípadne vám ich pripomína.

6. Zamestnajte svoje ruky a ústa - majte po ruke osvedčené žuvačky, a keď to na vás príde, dajte si do úst radšej tie, ako cigaretu. Zamestnajte aj svoje ruky, začnite si kresliť, lúštiť krížovky, upratuje alebo opravte niečo v domácnosti.

7. Pite veľa vody - detoxikujte telo tým, že budete piť veľa čistej vody.

8. Začnite cvičiť a meditovať - pomocou cvičenia dokážete zamestnať nie len svoje svaly, ale aj myseľ. Spolu s meditáciou ide o dobrý nástroj, ako odbúrať z tela stres.

9. Kúpte si nové veci - odkladajte si peniaze, ktoré by ste inak vynaložili na cigarety. Po mesiaci uvidíte, že ste ušetrili dosť peňazí. Za odmenu ich môžete využiť na nákup niečoho, čo vás poteší – oblečenia, knihy, jedla...

10. Sledujte inšpirujúce videá - na internete možno nájsť množstvo motivačných a inšpirujúcich videí. Posilňujte svoju cestu ich sledovaním. Nájdu sa aj dokumenty o fajčení, ktoré bez servítky ukážu následky tohto neduhu.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

posilnite-si-mentalne-zdravie-vdaka-tymto-tipomPosilnite si mentálne zdravie vďaka týmto tipomnecitate-mali-by-ste-zacat-toto-su-vyhody-pravidelneho-citaniaNečítate? Mali by ste začať. Toto sú výhody pravidelného čítaniaake-zdraviu-prospesne-ucinky-ma-sexAké zdraviu prospešné účinky má sex? bojujte-proti-depresii-a-zlej-nalade-tymito-tipmiBojujte proti depresii a zlej nálade týmito tipmi mate-zapchu-tychto-sedem-veci-urcite-nerobteMáte zápchu? Týchto sedem vecí určite nerobte!
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist