Päť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdravie
Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Váš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Reklama
Zaujímavosti

Šport vs. šperky - skutočne musíme odkladať všetky ozdoby počas športovania?

ikonkaNiektorí ľudia svoje obľúbené šperky nikdy neskladajú, ani pri fyzickej námahe, akou je napríklad šport. O nosení šperkov počas športovania by ste ale mali poznať niekoľko dôležitých informácií.

Najmä slávni športovci sú známi tým, že občas si do hry prinesú niečo viac, než len dres a skvelý výkon. Často sa im na krku či ruke skvie nádherný a luxusný šperk, ktorý občas pôsobí ako talizman prinášajúci šťastie. Ak ale chcete vaše trblietavé talizmany udržať v čo najlepšom stave, mali by ste sa riadiť niekoľkými pravidlami.

Šperk sa zvyčajne skladá z drahého kameňa a kovu. To, či zvládne vaše športové aktivity teda záleží od toho, aký kvalitný je samotný kameň a kov a tiež od toho, aký konkrétny šport vykonávate.

Mnoho odborníkov sa zhoduje na tom, že kvalitné drahé kamene ako diamant, zafír alebo rubín zvládnu bez problémov pot alebo pôsobenie chlóru u vášnivých plavcov. Pozor ale na tvrdé nárazy a údery. Tie drahé kamene síce iba ťažko poškriabu, no môže na nich vzniknúť drobná prasklina alebo iné mechanické poškodenie, ktoré sa neoplatí riskovať. Pokiaľ vlastníte perly a opály, tie by ste rozhodne mali zakaždým pred športovaním nechať doma, pretože sú veľmi jemné a ľahko sa poškriabu.

Pokiaľ ide o kovy, chlór môže dlhodobým pôsobením reagovať so striebrom a na počudovanie aj so zlatom. Skutočne, ak ste v bazéne každý druhý deň, aj u odolného a kvalitného zlatého šperku sa môže na povrchu prejaviť nepekné poškodenie.

sperky

U ľudí s citlivejšou pokožkou môže problém vyvolať najmä striebro, ktoré veľmi ľahko reaguje s potom a vyvoláva alergiu a začervenanie pokožky. Strieborné prstene, náhrdelníky a náramky by ste preto určite mali počas akéhokoľvek športu radšej odložiť do bezpečia. Strieborné náušnice pritom nie sú výnimkou - aj keď sa nedotýkajú priamo pokožky, počas tréningu, a najmä vo vode, sa môže uvoľniť aj ten najlepší uzáver a náušnica vypadne.

Nezabúdajte ani na poškodenie šperkov pri pôsobení tlaku. Ak cvičíte s rôznymi váhami, nečakajte, že drahé kovy si udržia naveky perfektný tvar. Zlato aj striebro sú totiž pomerne mäkké a častým tlakom z činiek, alebo pod váhou tela, sa jednoducho skôr či neskôr poškodia alebo poškriabu. Pokiaľ teda patríte medzi vášnivých bodybuilderov, svadobné obrúčky a iné prstene si počas tréningu radšej uschovajte do bezpečia, aby sa časom nepoškodili.

Na záver už iba jedno všeobecné pravidlo - ak sa váš drahý šperk počas športovania poškodil, neznamená to, že je nekvalitne vyrobený. Okrasné šperky aj z tých najdrahších materiálov jednoducho nie sú vyrábané na to, aby sa s nimi pravidelne cvičilo a športovalo.

Pokiaľ chcete zažiariť aj počas športu, vyskúšajte radšej šperky z chirurgickej ocele alebo titánových zliatín, ktoré vydržia omnoho viac.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

co-su-to-elektrolyty-a-na-co-sluziaČo sú to elektrolyty a na čo slúžia? spalte-tuky-a-vyzerajte-uzasne-s-5-minutami-cvicenia-denne-a-prijemnou-masazouSpáľte tuky a vyzerajte úžasne – s 5 minútami cvičenia denne a príjemnou masážouco-je-to-svalova-pamatČo je to svalová pamäť? kolko-trva-schudnutie-5-kil-je-rychlost-chudnutia-vobec-dolezitaKoľko trvá schudnutie 5 kíl? Je rýchlosť chudnutia vôbec dôležitá? najpopularnejsie-clanky-roka-2017-o-zdraviNajpopulárnejšie články roka 2017 o zdraví
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist