5 zdravých jedál, s ktorými to môžete prehnať
Tréning nalačno? Aký má vplyv na rast svalov a pálenie tukov?
Inšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme
Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
Reklama
Motivácia

Arnold Schwarzenegger – Pumping Iron

Každú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes si čosi prezradíme o dokumente, ktorý zachytával prípravu Arnolda Schwarzeneggera na Mr. Olympia.

Tento dokument má názov Pumpung Iron, v preklade Pumpujúce železo. Stal sa kultovým filmov pre kulturistov, pretože zachytával 100 dní prípravy na Mr. Olympia v roku 1975 a to nie len v podaní Arnolda, ale aj iných amatérskych či profesionálnych kulturistov, ktorí sa pripravovali (aj na Mr. Universe) v známej posilňovni Gold’s Gym vo Venice Beach v Kalifornii.

Film má dĺžku 85 minút, počas ktorých dominuje hlavne rivalita medzi Arnoldom a Lou Ferrignom, ktorý sa snažil získať svoj prvý titul. Nakoniec ho v Južnej Afrike získal Schwarzenegger, ktorý sa stal najlepším kulturistom sveta po šiesty raz v rade.

Snímok zachytáva aj iné legendy kulturistiky, ako Franca Columba, Franka Zanea, Mikea Katza či Sergea Nubreta. Podáva aj pohľad do zákulisia, výživu a voľné dni pod kalifornským slnkom. Obsahuje mnoho zaujímavých scén, medzi ktoré sa iste radi aj tá, v ktorej Columbu doma v Taliansku pomáha vyriešiť problém s parkovaním zdvihnutím auta.

Film bol zverejnený v roku 1977 a odvtedy ho videli milióny nadšencov. Nepostráca drámu, vášeň a zábavu, ktorá vyžaruje hlavne z kamarátskych vzťahov, ktoré vládli vtedajšej kulturistike. Pre vyznávačov posilňovania sa jedná o film, ktorý treba vidieť.

„Franco (Columbu) je dosť rozumný, ale je ako dieťa a keď príde k dňu súťaže, som ako jeho otcom. Chodí za mnou pre rady, takže pre mňa nie je tak ťažké dať mu zlé rady,“ povedal v jednej zo scén Schwarzenegger, vďaka ktorému sa z dokumentu stal hit. A vďaka dokumentu sa zase v Amerike udomácnilo meno „rakúskeho duba“.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Ďalšie časti seriálu:

arnold-schwarzenegger-sampionom-vdaka-joe-weideroviArnold Schwarzenegger: Šampiónom vďaka Joe Weideroviarnold-schwarzenegger-ako-sa-stal-kulturistomArnold Schwarzenegger: Ako sa stal kulturistom?arnold-schwarzenegger-prve-vitazstva-a-odchod-do-usaArnold Schwarzenegger: Prvé víťazstvá a odchod do USAarnold-schwarzenegger-sumar-kulturistickych-uspechovArnold Schwarzenegger: Sumár kulturistických úspechovarnold-schwarzenegger-sest-tajomstiev-uspechuArnold Schwarzenegger – Šesť tajomstiev úspechuarnold-schwarzenegger-arnoldove-tlakyArnold Schwarzenegger – Arnoldove tlakyarnold-schwarzenegger-ako-skoncil-vo-vojenskom-vazeniArnold Schwarzenegger - Ako skončil vo vojenskom väzení? arnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-1Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 1arnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-2Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 2arnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-3Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 3arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-3Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 3 arnold-schwarzenegger-5-tipov-pre-uspesny-zivotArnold Schwarzenegger: 5 tipov pre úspešný život recenzia-knihy-total-recall-od-arnolda-schwarzeneggeraRecenzia knihy Total Recall od Arnolda Schwarzeneggeraarnold-schwarzenegger-jeho-prvy-trening-hrudnikaArnold Schwarzenegger: Jeho prvý tréning hrudníka arnold-schwarzenegger-trening-bicepsovArnold Schwarzenegger: Tréning bicepsovarnold-schwarzenegger-trening-chrbtaArnold Schwarzenegger: Tréning chrbta arnold-schwarzenegger-trening-nohArnold Schwarzenegger – Tréning nôharnold-schwarzenegger-trening-tricepsovArnold Schwarzenegger – Tréning tricepsovarnold-schwarzenegger-tipy-pre-trening-ramienArnold Schwarzenegger – Tipy pre tréning ramien arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-1Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 1 arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-2Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 2
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist