Dajte zbohom ochabnutým rukám! Skúste tieto skvelé cviky
Nefunguje vám dobre štítna žľaza? Prezradia to tieto príznaky
Ako vám obohatia tréning športové hodinky?
Tréning legendy XVI. – Shawn Ray a tréning nôh
Reklama
Suplementy

Tri chyby v suplementácii, ktoré brzdia váš svalový rast

ikonkaVšetci vieme, že kreatín a srvátkový proteín sú doplnky výživy, ktoré podporujú svalový rast. Napriek tomu sa pri ich využívaní môžete dopustiť chýb, ktorých si nie ste vedomí a ktoré rast svalov spomaľujú.

Kým u proteínu ide logicky o nedostatok, u kreatínu pôjde o jeho prílišné využívanie. To by mohlo byť kameňom úrazu aj pri ďalšej látke – kofeíne. Ak teda chcete budovať svaly čo najefektívnejšie, mali by ste sa vyhnúť týmto trom chybám:

1. Prijímate príliš veľa kofeínu
Kofeín, či už prijatý z kávy alebo doplnku výživy, má účinky, ktoré v posilňovni prijmete s otvorenou náručou. Pomáha zvyšovať vašu koncentráciu, dodá vám energiu a dokonca zvyšuje vašu výkonnosť. Problémom však je, že takisto stimuluje stresové hormóny. A čím sú známe tie? Tým, že sú katabolické. Ak chcete budovať svaly, chcete sa vyhýbať katabolickým procesom, pretože sa pri nich svalová hmota nebuduje a dokonca odbúrava. Aby ste boli čo najdlhšie v anabolickom okne, obmedzte príjem kofeínu len na jednu dávku denne, najlepšie ráno alebo pred tréningom.

2. Prijímate príliš veľa kreatínu
Kreatín je doplnok výživy, ktorého efekt je potvrdený rokmi skúsenosti i početnými výskumami. Pre rast sily a svalov je veľmi užitočný, ale aj pri ňom platí, že všetkého veľa škodí. Prijímať ho vo väčšej dávke, ako je odporúčaná, môže spôsobiť, že bude nasycovaný mimo svalových buniek, čo predchádza efektívnemu zásobovaniu svalových buniek počas niekoľkotýždňového a možno až niekoľko mesačného obdobia. Preto neprekračujete odporúčanú dávku.

3. Vynechávate potréningový proteínový nápoj
Proteínová syntéza je dôležitá pre rast nových svalov a je stimulované tréningom. Vedeli ste však, že ak po tréningu prijmete aj srvátkový proteín, tak je dvojnásobne rýchlejšia? Preto sa neoplatí vynechávať potréningový nápoj bohatý na rýchlo stráviteľné bielkoviny. Optimálne by ste ich mali prijať okolo 40 gramov. Dokonca sa ukázalo, že ak začnete proteín pomaličky prijímať už od zhruba polovice tréningu, syntéza bude ešte o čosi efektívnejšia. ?

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

bcaa-vs-kreatin-je-dobre-ich-kombinovatBCAA vs. Kreatín. Je dobré ich kombinovať? testogen-viac-svalov-i-zivotnej-energie-po-tridsiatkeTestogen – viac svalov i životnej energie po tridsiatke?aky-je-najlepsi-doplnok-vyzivy-pre-zvysenie-koncentracie-a-intenzityAký je najlepší doplnok výživy pre zvýšenie koncentrácie a intenzity? najpopularnejsie-clanky-roka-2017-o-suplementochNajpopulárnejšie články roka 2017 o suplementochdoplnky-vyzivy-ktore-vam-pomozu-v-boji-s-vianocnym-priberanimDoplnky výživy, ktoré vám pomôžu v boji s vianočným priberaním
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist