Päť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdravie
Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Váš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Reklama
Zdravie

Zdriemnite si a tešte sa z týchto pozitívnych účinkov

ikonkaKedy naposledy ste si popoludní zdriemli? Niekto to považuje za stratu času, no ak nezískate sedem až deväť hodín kvalitného hlbokého spánku, krátke zdriemnutie vám môže pomôcť. Prináša hneď niekoľko prospešných účinkov.

Vedecké štúdie už priniesli množstvo dôkazov o tom, že popoludňajšie zdriemnutie môže byť pre človeka pozitívne. Oči pritom potrebujete zavrieť len na niekoľko minút, aby ste čerpali napríklad aj tieto výhody:

1. Viac energie
Ľudia sa snažia dodať si energiu šálkou kávy. Popoludní už nemáme toľko energie, ale prirodzenou cestou, ako si ju zvýšiť, je pochopiteľne krátkym ľahkým spánkom. Ak si zdriemnete, budete sa cítiť energickejšie. Podľa vedcov tomu pritom stačí venovať len 10-15 minút. Tu je však na mieste varovanie – ak budete driemať dlhší čas, môžete naopak pociťovať zvýšenú únavu.

2. Menej stresu
Výskumy ukázali, že zdriemnutie znižuje krvný tlak, tep srdca i hladinu stresového hormónu kortizolu. Vďaka tomu budete uvoľnenejší a ak sa snažíte budovať svaly alebo chudnúť, vďaka nižšej hladinu tohto hormónu, budú tieto procesy prebiehať efektívnejšie. A tu je veľký rozdiel oproti „dobíjaniu bateriek“ kávou. Tá totiž hladinu kortizolu zvyšuje.

3. Podpora chudnutia
Chudnutie je podporené nie len nižšou hladinou kortizolu. Ak si zdriemnete na 15 až 20 minút, podľa vedcov sa dostanú hormóny grelín a leptín do rovnováhy, ktorá bude viesť k tomu, že vám nebude toľko chutiť jesť. To je už teda druhý spôsob, akým kratučký spánok podporí chudnutie či udržiavanie zdravej hmotnosti.

4. Podpora fyzického i duševného zdravia
Ak pravidelne nespíte sedem až osem hodín za noc, vyberá si to svoju zbraň na vašom zdraví. Našťastie, je možné to vykompenzovať, keď si zdriemnete na 15 až 20 minút. Vášmu mozgu pritom pomôže nadobudnúť koncentráciu a zlepšiť pamäť už päť až šesť minút.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

nefunguje-vam-dobre-stitna-zlaza-prezradia-to-tieto-priznakyNefunguje vám dobre štítna žľaza? Prezradia to tieto príznaky ochrana-pred-alzheimerovou-chorobou-tieto-zvyky-vam-pomozuOchrana pred Alzheimerovou chorobou? Tieto zvyky vám pomôžu 17-lahkych-sposobov-ako-si-vytvorit-zdravsiu-domacnost17 ľahkých spôsobov, ako si vytvoriť zdravšiu domácnosť styri-veci-ktore-vam-moze-zivanie-naznacovatŠtyri veci, ktoré vám môže zívanie naznačovať trapi-vas-nomofobia-tieto-priznaky-ju-odhaliaTrápi vás nomofóbia? Tieto príznaky ju odhalia
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist