Dajte zbohom ochabnutým rukám! Skúste tieto skvelé cviky
Nefunguje vám dobre štítna žľaza? Prezradia to tieto príznaky
Ako vám obohatia tréning športové hodinky?
Tréning legendy XVI. – Shawn Ray a tréning nôh
Reklama
Zdravie

Máte zápchu? Týchto sedem vecí určite nerobte!

ikonkaVšetci máme občas dni, kedy je ťažšie vykonať veľkú potrebu. Niektorí ľudia však mávajú zápchu častejšie ako iní a vo všeobecnosti platí, že rizikovejšou skupinou sú ženy. Mnohí ľudia sa pritom zápchy zbavujú nesprávne.

V tomto článku vám naznačíme, čo v prípade zápchy robiť, ale dôraz bude kladený najmä na to, čo by ste určite robiť nemali. Týchto sedem vecí by vám situáciu ešte viac skomplikovalo:

1. Nejedzte spracované jedlá - ak si chcete pri zápche pomôcť, v prvom rade musíte jesť tie správne jedlá. Tými nie sú spracované potraviny bohaté na tuky, ktoré spomaľujú trávenie a podporujú zápchu, a látky, ktoré narúšajú rovnováhu tráviaceho traktu. Uprednostniť by ste mali jedlá bohaté na vlákninu, ktoré pochádzajú priamo z prírody – ovocie, zelenina, strukoviny, orechy, ovos...

2. Nepite alkohol ani kofeín - alkohol a kofeín vedú k dehydratácií, ktorá je pri zápche nežiaduca, hoci kofeín u niektorých jedincov vylúčenie stolice vie bežne podporovať. A čo treba piť? Zvýšené množstvo vody.

3. Neprijímajte veľa mliečnych bielkovín - mliečne bielkoviny podporujú plynatosť, čo je v kombinácii so zápchou recept na ostrú bolesť brucha. Platí to o kravskom mlieku a produktov vyrobených z neho, vrátane syrov, zmrzliny či jogurtov.

4. Neignorujte cvičenie a pohyb - cvičenie a pohyb podporujú činnosť čriev a pomáhajú k ich ľahšiemu vyprázdňovaniu. Ak máte teda pravidelne problémy so stolicou, mali by ste sa začať pravidelne hýbať.

5. Neužívajte železo ani vápnik - doplnky výživy s obsahom železa či vápnika podporujú zápchu, pretože spomaľujú kontrakcie v tráviacom systéme. Ak už nemáte problémy, môžete ich užívať podľa doporučeného dávkovania.

6. Nepreceňujte lieky proti bolesti - ak pravidelne užívate lieky proti bolesti, je možné, že za zápchu môžu aj oni. Niektoré druhy totiž vedú k zápche, a to vrátane rozšíreného ibuprofenu. Toto však musíte konzultovať so svojím lekárom.

7. Nepreháňajte to s preháňadlami - lekárne sú plné preháňadiel, ktoré fungujú ako zázrak, no ak ich budete užívať príliš často, ich efekt bude skôr negatívny. Vaše telo si na ne zvykne a hrubé črevo môže prísť o prirodzenú schopnosť kontrakciami posúvať stolicu von z tela. O ich dlhodobom užívaní sa musíte poradiť s lekárom.

zdroj: Health

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

nefunguje-vam-dobre-stitna-zlaza-prezradia-to-tieto-priznakyNefunguje vám dobre štítna žľaza? Prezradia to tieto príznaky ochrana-pred-alzheimerovou-chorobou-tieto-zvyky-vam-pomozuOchrana pred Alzheimerovou chorobou? Tieto zvyky vám pomôžu 17-lahkych-sposobov-ako-si-vytvorit-zdravsiu-domacnost17 ľahkých spôsobov, ako si vytvoriť zdravšiu domácnosť styri-veci-ktore-vam-moze-zivanie-naznacovatŠtyri veci, ktoré vám môže zívanie naznačovať trapi-vas-nomofobia-tieto-priznaky-ju-odhaliaTrápi vás nomofóbia? Tieto príznaky ju odhalia
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist