17 ľahkých spôsobov, ako si vytvoriť zdravšiu domácnosť
5 tréningov pre rozvoj hmoty vášho chrbta
Tréning legendy IV. – Dave Draper a jeho obľúbený program
7 najväčších chýb, ktoré robia ľudia snažiaci sa jesť zdravo
Reklama
Zaujímavosti

Prečo niektorí ľudia reagujú na tréning horšie ako iní?

ikonkaPravidelná fyzická aktivita je považovaná za kľúčový faktor v prechádzaniu obezity a je spojená so zdravým životným štýlom. Niektorí ľudia však z cvičenie čerpajú väčšie prospešné účinky ako iní. Nedávna štúdia sa zamerala na to, prečo tomu tak je.

V experimente, ktorý sa konal na myšiach i ľuďoch, vedci zistili, že jednotlivci, ktorí mali vyššiu hladinu selenoproteínu P vylučovaného pečeňou, mali zníženú cvičebné kapacitu a prospešný vplyv pohybu na ich zdravie bol nižší.

Spoluautor štúdie Hirofumu Misu z Kanazawovej univerzity v Japonsku tvrdí, že zistenia naznačujú obmedzujúcu schopnosť daného proteínu na cvičenie. Spolu s kolegami svoje zistenia zverejnili v žurnále Prírodná medicína.

Podľa súčasných odporúčaní by dospelý človek potreboval okolo 150 minút miernej aeróbnej aktivity alebo 75 minút intenzívnej aeróbnej aktivity každý týždeň, aby si udržiaval dobré zdravie. Reakcia tela na cvičenie sa však môže líšiť od človeka k človeku.

„Niektorí ľudia na cvičenie nereagujú v zlepšovaní aeróbnej kapacity. Tiež asi 15 až 20 percent pacientov s cukrovkou 2. typu preukazuje slabý hypoglykemický vplyv pravidelnej cvičebnej terapie. Tieto zistenie naznačujú, že niektorí ľudia trpia rezistenciou voči cvičeniu a čerpajú z neho obmedzené výhody, pokiaľ ide o zdravie,“ povedal Misu pre Medical News Today.

Momentálne je vedcom neznámy presný princíp tejto rezistencie voči cvičeniu. Zohrávať úloh by v tom však mal spomínaný selenoproteín P. Vedci si vybrali na otestovanie po myšiach aj 31 žien, ktoré boli zdravé, ale bežne necvičili. Všetky absolvovali 8 týždňov pravidelného tréningu a boli monitorované. Zistilo sa, že si kondíciu zvýraznili viac tie ženy, ktoré mali menšiu hladinu daného proteínu.

Vedci ešte budú musieť urobiť viac výskumov, aby podrobnejšie pochopili, ako selenoproteín P obmedzuje fyzickú aktivitu, ale Misu a jeho tím veria, že ich súčasná štúdia by mohla odštartovať cestu za vytvorením lieku, ktorý by redukoval hladinu proteínu, aby sa u ľudí zlepšila cvičebná výkonnosť a vytrvalosť.



Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

kolko-trva-schudnutie-5-kil-je-rychlost-chudnutia-vobec-dolezitaKoľko trvá schudnutie 5 kíl? Je rýchlosť chudnutia vôbec dôležitá? najpopularnejsie-clanky-roka-2017-o-zdraviNajpopulárnejšie články roka 2017 o zdravíslovakfitness-sk-vam-praje-stastne-a-vesele-vianoceSlovakFitness.sk vám praje Šťastné a veselé Vianoce!dietne-napoje-toto-robia-vasmu-teluDiétne nápoje? Toto robia vášmu telu sportove-hodinky-potrebujete-ich-pri-cviceniŠportové hodinky: Potrebujete ich pri cvičení?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist