Dajte zbohom ochabnutým rukám! Skúste tieto skvelé cviky
Nefunguje vám dobre štítna žľaza? Prezradia to tieto príznaky
Ako vám obohatia tréning športové hodinky?
Tréning legendy XVI. – Shawn Ray a tréning nôh
Reklama
Výživa

Naberte svaly s DTP I. - Výživa k rastu svalovej hmoty

ikonkaAk chcete vybudovať počas tejto jesene a zimy robustnejšie telo, mohli by ste skúsiť tréningový princíp DTP. Jeho autorom je Kris Gethin, ktorý k nemu zostavil aj manuál týkajúci sa vhodnej výživy. A práve na ten sa pozrieme skôr, ako sa zameriame na samotný tréning.

Určite chcete výsledky tohto tréningového plánu maximalizovať, a preto musíte veľa jesť. Jedlo je palivo nie len pre vaše tréningy, ale aj pre procesy vedúce k regenerácii a budovaniu nových svalových vlákien. Je dôležité najmä pri tréningových programoch takých náročných, akým je aj DTP.

Gethin zdôrazňuje, aby ste prijímali dostatok kalórií a nevyhovárali na okolnosti, ako je časté cestovanie či náročné zamestnanie. Ak chcete výsledky, nemôžete sa vyhovárať a musíte poctivo trénovať i jesť.

Aby ste maximalizovali svalový rast a zároveň zminimalizovali prírastok tukovej hmoty, mali by ste počas trvania programu prijímať zhruba 44 kalórií na jeden kilogram vašej telesnej váhy. Jesť by ste mali šesťkrát denne, do čoho sa však nezapočítava potréningový nápoj.

Každé jedlo musí pozostávať z kvalitných bielkovín, sacharidov i zdravých tukov. Jedlá si treba vyskladať tak, aby ste získali potrebné množstvo kalórii v správnom pomere živín. Ten by mal byť nasledovný: 35 % kalórií tvoria bielkoviny, 50 % sacharidy a 15 % tuky.

Gethin nie je veľkým zástancom podvádzania v diéte. Medzi jeho obľúbené zdroje bielkovín patria srvátkový proteín, sviečková, kuracie prsia, morčacie prsia, ryby, vaječné bielky, cottage cheese a tofu. Sacharidy získava najmä zo zemiakov, cestovín, ryže, ovsených vločiek, cereálií či celozrnného pečiva. Niekedy využije aj doplnky výživy. Tuky získava z mandľového masla, mandlí, arašidového masla, arašidov, avokáda, slnečnicových semien, ľanových semien, vaječných žĺtkov, olivového oleja a MCT oleja.

Na raňajky preferuje vajcia s ovocím, jogurtom, orechmi a ovsenými vločkami. Ďalšie jedlá typicky tvorí nejaký druh mäsa s ryžou, cestovinami alebo zemiakmi. Tiež ako dezert prijíma kus ovocia a pre tuky hrsť orechov. Na večeru uprednostňuje cottage cheese, ktorý obsahuje kazeín. Namiesto chipsov pri televízii si radšej zahryzne do ryžových chlebíkov.

Tak ako na stravu, dôležité je klásť dôraz aj na pitný režim. Vypiť by ste mali až takmer 5,5 litra vody každý deň. Vaše telo musí byť adekvátne hydratované, aby netrpela vaša výkonnosť, kĺby, väzivá a aby boli živiny efektívne prepravované tam, kde patria.

Už sme spomínali, že súčasťou denného jedálnička je aj potréningový nápoj. Ten si Gathin robí z viacerých doplnkov výživy – dve odmerky srvátkového proteínu, jedna dávka kreatínu HCL, 5 gramov glutamínu a dve odmerky Hydra-Charge. Rád k tomu skonzumuje aj jeden banán.

Tréning prinesieme už čoskoro...

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

tri-diety-ktore-palia-tuky-a-umoznia-vam-jest-co-chceteTri diéty, ktoré pália tuky a umožnia vám jesť, čo chcete spoznajte-jedlo-ktore-vam-posilni-kosti-s-mliekom-nesuvisiSpoznajte jedlo, ktoré vám posilní kosti. S mliekom nesúvisí5-tipov-ktorymi-utlmite-chut-na-sladke5 tipov, ktorými utlmíte chuť na sladkézmeny-vo-vyzive-ktore-vas-ochrania-pred-chronickou-unavouZmeny vo výžive, ktoré vás ochránia pred chronickou únavouurychlite-si-palenie-nadbytocnych-tukov-vhodnou-stravou-ukazkovy-planUrýchlite si pálenie nadbytočných tukov vhodnou stravou + ukážkový plán
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist