Vypracujte si nohy týmito 5 cvikmi bez použitia činiek
Doplnky výživy, ktoré vám pomôžu v boji s vianočným priberaním
Sacharidy – sú zlé alebo dobré?
Pravda o počtoch opakovaní a ich úlohe pri raste svalov
Reklama
Pre ženy

Zahrejte sa na beh ako profesionálka

ikonka
NAPÍSALA Lucka
29. 07. 2017
Veľakrát sme na našom portáli spomínali dôležitosť strečingu po tréningu, ale čo je tiež veľmi dôležité je, aby sme sa pred ním poriadne zahriali. A práve my dámy pôjdeme pánom príkladom a povieme si tu niečo o kvalitnom zahriatí pred behom.

Vo všeobecnosti platí, že dostatočným zahriatím zabezpečíte to, že počas samotného tréningu podáte optimálny výkon, či už ide o nejakú formu aeróbnej aktivity (beh, bicyklovanie, plávanie, skoky so švihadlom) alebo o posilňovanie s činkami alebo vlastnou váhou tela. Takisto, čo je veľmi dôležité, tým robíte prevenciu voči zraneniam.

Dôležité však je, že za zahriatie sa nepovažuje strečing. Ten statický bol dokonca vedcami preukázaný ako nepriaznivý. Ak chcete robiť strečing pred cvičením, tak robte dynamický. Dnes si predstavíme štyri cviky, ktorými ma inšpirovala Sian Lewisová a sú ako stvorené na poriadne zahriatie pred behom alebo aktivitou, ktorá si vyžaduje prácu spodnej časti tela.

1. „BOUNDING“2. CHÔDZA S VYSOKÝMI KOLENAMI3. CHÔDZA SO ZAKOPÁVANÍM DO ZADKU4. „CARIOCA“Každému cviku by ste sa mali venovať aspoň dve minúty a spolu sa zahrievať asi desať. Pomôže vám to pri lepšom rozbehu, zvýši koordináciu, zvýši rýchlosť a uľahčí samotné bežanie. To najdôležitejšie však je, že bude slúžiť ako prevencia zraneniam.

Článok bol pôvodne vydaný: 18.5.2013Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

postava-ako-jennifer-aniston-jej-trenerka-vam-poradiPostava ako Jennifer Aniston? Jej trénerka vám poradí 10-beznych-veci-ktore-vplyvaju-na-vasu-menstruaciu10 bežných vecí, ktoré vplývajú na vašu menštruáciucasovo-nenarocny-trening-ktory-mozete-cvicit-aj-domaČasovo nenáročný tréning, ktorý môžete cvičiť aj doma5-rizik-ktore-hrozia-kazdej-zene-s-nedostatkom-vitaminu-d5 rizík, ktoré hrozia každej žene s nedostatkom vitamínu D kompletny-trening-pre-kazdu-zenu-ktora-chce-byt-fitKompletný tréning pre každú ženu, ktorá chce byť fit
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist