Arnold Schwarzenegger – Tipy pre tréning ramien
Doplnky výživy proti striám
Aké pravidlá výživy by mal dodržiavať vytrvalostný športovec?
Kruhový tréning – tréningový program pre vás
Reklama
Pre ženy

Zahrejte sa na beh ako profesionálka

ikonka
NAPÍSALA Lucka
29. 07. 2017
Veľakrát sme na našom portáli spomínali dôležitosť strečingu po tréningu, ale čo je tiež veľmi dôležité je, aby sme sa pred ním poriadne zahriali. A práve my dámy pôjdeme pánom príkladom a povieme si tu niečo o kvalitnom zahriatí pred behom.

Vo všeobecnosti platí, že dostatočným zahriatím zabezpečíte to, že počas samotného tréningu podáte optimálny výkon, či už ide o nejakú formu aeróbnej aktivity (beh, bicyklovanie, plávanie, skoky so švihadlom) alebo o posilňovanie s činkami alebo vlastnou váhou tela. Takisto, čo je veľmi dôležité, tým robíte prevenciu voči zraneniam.

Dôležité však je, že za zahriatie sa nepovažuje strečing. Ten statický bol dokonca vedcami preukázaný ako nepriaznivý. Ak chcete robiť strečing pred cvičením, tak robte dynamický. Dnes si predstavíme štyri cviky, ktorými ma inšpirovala Sian Lewisová a sú ako stvorené na poriadne zahriatie pred behom alebo aktivitou, ktorá si vyžaduje prácu spodnej časti tela.

1. „BOUNDING“2. CHÔDZA S VYSOKÝMI KOLENAMI3. CHÔDZA SO ZAKOPÁVANÍM DO ZADKU4. „CARIOCA“Každému cviku by ste sa mali venovať aspoň dve minúty a spolu sa zahrievať asi desať. Pomôže vám to pri lepšom rozbehu, zvýši koordináciu, zvýši rýchlosť a uľahčí samotné bežanie. To najdôležitejšie však je, že bude slúžiť ako prevencia zraneniam.

Článok bol pôvodne vydaný: 18.5.2013

Oznam: Od 1. júla do 31. augusta vám budeme prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už pomaly zabudnuté v archíve. Úplne nové články prídu na rad opäť od 1. septembra.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

treningovy-program-pre-zeny-s-kettlebellTréningový program pre ženy s kettlebell pat-najlepsich-cvikov-s-vlastnou-vahou-tela-pre-zenyPäť najlepších cvikov s vlastnou váhou tela pre ženy preco-sa-nemozete-zbavit-toho-tukuPrečo sa nemôžete zbaviť toho tuku? preco-aj-zeny-potrebuju-cvicit-s-cinkamiPrečo aj ženy potrebujú cvičiť s činkami? joga-pre-ploche-bruchoJoga pre ploché brucho
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist