SlovakFitness.sk

Kulturistika 22. 11. 2017

Tréning legendy XIII. – Shawn Ray a tréning stehien

ikonka
Shawn Ray je považovaný za najlepšieho profesionálneho kulturistu, ktorý nikdy nevyhral Mr. Olympiu. Vybudoval jednu z najlákavejších postáv, ktorej silné stránky boli dve – ľavé stehno a pravé stehno.

A práve na tréning stehien tejto americkej legendy sa pozrieme v tejto časti nášho seriálu. Treba však podotknúť, že Ray bol zástancom častého menenia tréningov, a tak pôjde len o jeden z množstva, ktorými svoje nohy precvičoval.

Dá sa povedať, že jedinou jeho konštantou bolo, že na úvod tréningu precvičoval predkopávania vo vyššom počte opakovaní, ktorými zahrial a prekrvil svaly. Až po tomto cviku zaradil tie ťažké viackĺbové, ktorými sa orientoval na budovanie hmoty.

V tomto konkrétnom tréningu po štyroch sériách predkopávaní jednou nohou vykonával drepy. Robil ich v piatich sériách, pričom pri prvej urobil 12 opakovaní a postupne, ako zvyšoval váhu zvyšoval, znižoval počet opakovaní až na šesť.

Po drepoch ešte vykonal päť cvikov, všetky v štyroch sériách. Postupnosť bola takáto: leg press, predkopávanie oboma nohami, zakopávanie v stoji, zakopávanie v ľahu a mŕtve ťahy s vystretými nohami. Tréning tak mal pomerne veľký objem.

Tréning stehien Shawna Raya
Cvik Série Opakovania
Predkopávanie jednou nohou 4 15
Drepy 5 12-6
Leg press 4 8-12
Predkopávanie dvoma nohami 4 10-12
Zakopávanie v stoji 4 12-15
Zakopávanie v ľahu 4 12-15
Mŕtve ťahy s vystretými nohami 4 12-15


V roku 2016 sme sa vás opýtali, či by ste privítali web alebo rubriku o osobnom rozvoji. 90,11 % z vás odpovedalo „áno“. Preto sme pre vás pripravili nový web Uspech.MNE.sk. Budeme radi, ak ho podporíte aj na Facebooku:Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
trening-kulturistu-xxiv-shawn-rhoden-a-trening-nohTréning kulturistu XXIV. – Shawn Rhoden a tréning nôh trening-legendy-xvii-mike-mentzer-a-chrbatTréning legendy XVII. – Mike Mentzer a chrbát trening-kulturistu-xxiii-roelly-winklaar-a-trening-ramienTréning kulturistu XXIII. – Roelly Winklaar a tréning ramien jubilejny-arnold-classic-sa-stal-koristou-holandanaJubilejný Arnold Classic sa stal korisťou Holanďanauz-o-par-dni-sa-uskutocni-jubilejny-arnold-classic-kalendar-ifbb-proUž o pár dní sa uskutoční jubilejný Arnold Classic + kalendár IFBB Pro
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist