Pravda o počtoch opakovaní a ich úlohe pri raste svalov
Diétne nápoje? Toto robia vášmu telu
Postava ako Jennifer Aniston? Jej trénerka vám poradí
Tri dôvody, prečo v diéte využívať konopné semená
Reklama
Kulturistika

Tréning legendy XIII. – Shawn Ray a tréning stehien

ikonkaShawn Ray je považovaný za najlepšieho profesionálneho kulturistu, ktorý nikdy nevyhral Mr. Olympiu. Vybudoval jednu z najlákavejších postáv, ktorej silné stránky boli dve – ľavé stehno a pravé stehno.

A práve na tréning stehien tejto americkej legendy sa pozrieme v tejto časti nášho seriálu. Treba však podotknúť, že Ray bol zástancom častého menenia tréningov, a tak pôjde len o jeden z množstva, ktorými svoje nohy precvičoval.

Dá sa povedať, že jedinou jeho konštantou bolo, že na úvod tréningu precvičoval predkopávania vo vyššom počte opakovaní, ktorými zahrial a prekrvil svaly. Až po tomto cviku zaradil tie ťažké viackĺbové, ktorými sa orientoval na budovanie hmoty.

V tomto konkrétnom tréningu po štyroch sériách predkopávaní jednou nohou vykonával drepy. Robil ich v piatich sériách, pričom pri prvej urobil 12 opakovaní a postupne, ako zvyšoval váhu zvyšoval, znižoval počet opakovaní až na šesť.

Po drepoch ešte vykonal päť cvikov, všetky v štyroch sériách. Postupnosť bola takáto: leg press, predkopávanie oboma nohami, zakopávanie v stoji, zakopávanie v ľahu a mŕtve ťahy s vystretými nohami. Tréning tak mal pomerne veľký objem.

Tréning stehien Shawna Raya
Cvik Série Opakovania
Predkopávanie jednou nohou 4 15
Drepy 5 12-6
Leg press 4 8-12
Predkopávanie dvoma nohami 4 10-12
Zakopávanie v stoji 4 12-15
Zakopávanie v ľahu 4 12-15
Mŕtve ťahy s vystretými nohami 4 12-15
Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

trening-kulturistu-xx-kai-greene-a-hrudnikTréning kulturistu XX. – Kai Greene a hrudníktrening-kulturistu-xix-ramena-v-podani-justina-comptonaTréning kulturistu XIX. – Ramená v podaní Justina Comptona trening-legendy-xii-dorian-yates-a-hrudnik-s-bicepsmiTréning legendy XII. – Dorian Yates a hrudník s bicepsmi trening-kulturistu-xviii-shawn-rhoden-a-chrbatTréning kulturistu XVIII. – Shawn Rhoden a chrbáttrening-legendy-xi-jay-cutler-a-trening-stehienTréning legendy XI. – Jay Cutler a tréning stehien
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist