SlovakFitness.sk

Zdravie 01. 12. 2017

Posilnite si mentálne zdravie vďaka týmto tipom

ikonka
Tak, ako by sme mali každodenne robiť veci, ktoré prospievajú nášmu srdcu, pokožke a iným orgánom, tak by sme mali venovať pozornosť aj nášmu mozgu a mentálnej stránke bytia.

V tomto článku vám prinášame pár tipov, ktoré vám pomôžu posilňovať a udržiavať v dobrom stave práve mentálne zdravie. Čo teda máte robiť?

1. Jedzte viac bielkovín
Zdravý mozog závisí od priebežnej tvorby neurotransmiterov. A ich základnými stavebnými blokmi sú aminokyseliny pochádzajúce z bielkovín. Podľa expertov by mala naša strava obsahovať asi 20-25 % bielkovín. Kvalitnými zdrojmi sú mäso, vajcia, mlieko či strukoviny.

2. Jedzte viac zdravých tukov
Pre zdravie mozgu je dôležité prijímať zdravé omega-3 mastné kyseliny. Ich dobrými zdrojmi sú losos, sardinky, ančovičky, organické mäso a vajcia, ľanové semená, vlašské orechy a aj doplnky výživy.

3. Prijímajte dostatok vitamínov B a C
Stres spôsobuje vyplavovanie hormónu kortizolu, ktorý oslabuje neurotransmiteri. Tie si môžete chrániť tým, že budete prijímať dostatok vitamínov C a B. Zo skupiny B je najdôležitejší v tomto smere niacín (B3). Tieto druhy vitamínov spoločnými silami regulujú a chránia neurotransmiteri.

4. Vyhýbajte sa jednoduchým cukrom
Mozog potrebuje glukózu a krv mu ju prinesie. Toto zásobovanie však musí byť pomalé a priebežné, bez výrazných zostupov a pádov, ktoré spôsobujú jednoduché cukry v nezdravých jedlách. Mali by ste preto uprednostňovať komplexné sacharidy zo zeleniny, celozrnných produktov a mnohých druhov ovocia.

5. Nájdite si zmysel pre svoje život
Nájdite si nejaký vyšší zmysel, v ktorý budete veriť. Tým si vytvoríte perspektívu, že život stojí za žitie a že v ňom nie ste sami. Pre niekoho to môže byť rodina, pre iného práca. Ak tento zmysel budete mať, nebudete sa cítiť v živote stratení.

6. Spájajte sa s ostatnými bytosťami
Ľudia potrebujú kontakt s inými ľuďmi a presne ten by ste mali vyhľadávať. Nemali by ste byť izolovaní od ostatných. Takisto pomáha kontakt so zvieratami či prírodou samou o sebe – preto napríklad mentálne prospievajú ľuďom aj prechádzky v lese. Znižuje to riziko depresie.

V roku 2016 sme sa vás opýtali, či by ste privítali web alebo rubriku o osobnom rozvoji. 90,11 % z vás odpovedalo „áno“. Preto sme pre vás pripravili nový web Uspech.MNE.sk. Budeme radi, ak ho podporíte aj na Facebooku:Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
zapcha-ako-ju-riesit-a-ako-sa-jej-vyvarovatZápcha, ako ju riešiť a ako sa jej vyvarovať?6-strategii-ktore-vam-pomozu-bojovat-proti-akne6 stratégií, ktoré vám pomôžu bojovať proti aknézle-drzanie-tela-vas-ovplyvnuje-viac-ako-si-mysliteZlé držanie teľa vás ovplyvňuje viac, ako si myslíte4-1-tipov-pre-ludi-ktorych-trapi-strata-vlasov4+1 tipov pre ľudí, ktorých trápi strata vlasov nefunguje-vam-dobre-stitna-zlaza-prezradia-to-tieto-priznakyNefunguje vám dobre štítna žľaza? Prezradia to tieto príznaky
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist