Pravda o počtoch opakovaní a ich úlohe pri raste svalov
Diétne nápoje? Toto robia vášmu telu
Postava ako Jennifer Aniston? Jej trénerka vám poradí
Tri dôvody, prečo v diéte využívať konopné semená
Reklama
Pre ženy

10 bežných vecí, ktoré vplývajú na vašu menštruáciu

ikonka
NAPÍSALA Lucka
02. 12. 2017
Viete, že antikoncepcia, tehotenstvo a určité zdravotné problémy dokážu narušiť váš menštruačný cyklus, no existuje aj veľa ďalších bežných vecí, ktoré naň majú vplyv. A dnes vám ich prinášame rovno desať.

Ak sa vaša menštruácia zmenila, je ťažšia alebo ľahšia, prišla skôr alebo trvá dlhšie, možno za to môže niektorý z týchto dôvodov:

1. Alkohol - pitie alkoholu – i v množstve, ktoré nepoškodzuje pečeň – spôsobuje nepravidelnosť menštruačného cyklu, pretože ovplyvňuje hladinu hormónov estrogénu a testosterónu.

2. Stres - často stačí už len jedna udalosť (napr. smrť blízkeho, rozvod, výpoveď), ktorá spôsobí mimoriadny stres, a váš bežný cyklus sa stane minulosťou. Je to spôsobené tým, že sa telo jednoducho prepne do módu o prežitie a vypne hormóny potrebné na ovuláciu, aby sa zabránilo reprodukcii v nebezpečnom prostredí.

3. Priberanie - mimoriadne rýchle priberanie dokáže tiež rozhodiť hormóny a vo väčšej miere sa bude produkovať testosterón, ktorý buď cyklus predĺži alebo ho dokonca môže celý vynechať.

4. Nadmerné cvičenie - aj nadmerné cvičenie, niekoľko hodín denne, dokáže narušiť menštruačný cyklus. Tiež to spôsobuje nedostatok tukov, ktoré sa pravidelným intenzívnym cvičením môžu odbúravať.

5. Antidepresíva - lieky ako antidepresíva môžu spôsobiť, že buď menštruácia nepríde alebo ju budete mať častejšie. Je to pre obsah prolaktínu, ktorý narúša hormonálnu rovnováhu v tele.

6. Fajčenie - nikotín znižuje hladinu estrogénu, čo vedie k poruchám menštruačného cyklu a dokonca privoláva menopauzu v skoršom veku.

7. Práca na zmeny - ak pracujete večer alebo v noci, máte o 33 % vyššie riziko, že budete mať problémy s menštruáciou. Buď bude celý cyklus kratší ako zvyčajne, alebo veľmi dlhý (aj viac ako 40 dní).

8. Porucha štítnej žľazy - problémy so štítnou žľazou môžu predlžovať menštruačný cyklus a tiež zvýrazňovať krvácanie. Takisto sa vyskytujú anovulačné cykly, pri ktorých nie je vajíčko schopné oplodnenia.

9. Infekcie - infekcie neovplyvnia menštruáciu na hormonálnej úrovni, ale môžu spôsobiť krvácanie, vďaka ktorému si budete myslieť, že máte menštruáciu častejšie ako bežne. Ak to začnete pozorovať, treba si všímať ďalšie symptómy, ktoré by mohli prezradiť prítomnosť infekcie.

10. Syndróm polycystických vaječníkov - tento syndróm je najbežnejším dôvodom neplodnosti u žien. Spôsobuje hormonálnu nerovnováhu, čo ovplyvňuje aj menštruačný cyklus, ktorý je dlhší ako bežne alebo prichádza nepravidelne.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

postava-ako-jennifer-aniston-jej-trenerka-vam-poradiPostava ako Jennifer Aniston? Jej trénerka vám poradí casovo-nenarocny-trening-ktory-mozete-cvicit-aj-domaČasovo nenáročný tréning, ktorý môžete cvičiť aj doma5-rizik-ktore-hrozia-kazdej-zene-s-nedostatkom-vitaminu-d5 rizík, ktoré hrozia každej žene s nedostatkom vitamínu D kompletny-trening-pre-kazdu-zenu-ktora-chce-byt-fitKompletný tréning pre každú ženu, ktorá chce byť fit preco-by-mali-zeny-jest-viac-tukovPrečo by mali ženy jesť viac tukov?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist