Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
17 ľahkých spôsobov, ako si vytvoriť zdravšiu domácnosť
5 tréningov pre rozvoj hmoty vášho chrbta
Tréning legendy IV. – Dave Draper a jeho obľúbený program
Reklama
Tréning

Vypracujte si nohy týmito 5 cvikmi bez použitia činiek

ikonkaAj bez použitia záťaže v strojoch či na činkách si môžete dostatočne precvičiť svoju spodnú časť tela. V tomto článku vám prinášame päť najlepších cvikov zameraných na nohy, pri ktorých využívate len váhu vlastného tela.

Výhodou týchto cvikov je, že s nimi dokážete nohy zaťažiť dostatočne, a pritom ich môžete robiť kdekoľvek a nepotrebujete žiadne náčinie. Nebudeme už viac naťahovať, týchto päť je najefektívnejších:

1. Drepy
Samozrejme, ako prvé každému napadnú drepy. V tomto prehľade však sú zrejme tým najľahším cvikom. Precvičia prakticky všetky svaly vašich nôh a hodia sa aj na zahriatie svalov pred ďalšími, o čosi náročnejšími cvikmi.

2. Drepy na jednej nohe
Kým drepy na dvoch nohách sa zdajú byť jednoduché, drepy na jednej nohe si vyžiadajú väčšiu silu i viac koordinácie. A práve preto sú veľmi dobré aj z funkčného hľadiska.

3. Drepy s výskokom
Táto explozívna verzia drepov vám nohy pomôže stimulovať novým spôsobom. Ich výhodou je aj to, že budujú kondíciu a podporujú o čosi viac ako ostatné cviky aj spaľovanie tukov.

4. Výpady vpred
Výpady vpred budú stimulovať všetky svaly vašich nôh, najmä zadnú časť a zadok. Ich výhodou je aj to, že sa do pohybu zapájajú aj pomocné svaly, ktoré sa snažia udržať telo v rovnováhe.

5. Most so zdvihnutou nohou
Tento skvelý cvik využíva k vykonaniu mosta len jednu nohu, pričom tá druhá je vystretá a smeruje hore, čím sa stará o zvýšenie záťaže. Cvikom precvičíte okrem zadnej časti stehien aj sedacie svaly, ktorým by ste v tejto „sedačkovej“ dobe mali venovať viac pozornosti.

Ak by ste chceli cvičiť len tieto cviky, uistite sa, že ich cvičíte pravidelne, aspoň dvakrát týždenne. Možno svaly „nerozbijú“ tak ako ťažké drepy, no s dostatočnou frekvenciou budú efektívne pri posilňovaní a tónovaní vašich nôh.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

5-treningov-pre-rozvoj-hmoty-vasho-chrbta5 tréningov pre rozvoj hmoty vášho chrbtaako-co-najviac-znizit-potreningovu-bolest-svalovAko čo najviac znížiť potréningovú bolesť svalov?totalny-treningovy-program-pre-rychle-chudnutieTotálny tréningový program pre rýchle chudnutie chcete-ziskat-z-klukov-viac-robte-tieto-veciChcete získať z kľukov viac? Robte tieto veci budujte-svaly-s-jednoruckami-a-tymto-kruhovym-treningomBudujte svaly s jednoručkami a týmto kruhovým tréningom
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist