Výživa

Výživové fitness tipy (11.)

21. mája 2013
Výživové fitness tipy (11.)
Každý utorok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

31. / Zamrazte si obľúbené jedlo
Nemáte čas pripraviť si zdravé jedlo? Keby ste si ho zamrazili v predstihu, mali by ste po probléme. Môžete sa mu v budúcnosti vyhnúť, ak si jedlo zamrazíte a v prípade potreby ho už len jednoducho rozmrazíte. Neprídete tak ani o dôležité živiny. Tie sa totiž v mrazených potravinách uchovajú. Takto si môžete urobiť dopredu jedlá aj na celý týždeň.

32. / Nevynechávajte jedlá
Snažte sa jesť pravidelne a nevynechávajte jedlá. Ich vynechania totiž môže spôsobiť dramatický pokles cukru v krvi, nedostatok potrebných živín a spomalenie metabolizmu, čo skomplikuje cestu za vyrysovaným bruchom. Navyše, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že neskôr počas dňa budete hladnejší.

33. / Pozor na müsli tyčinky
Mnoho ľudí si myslí, že müsli tyčinky sú zdravé, čo však nie je pravda. Viacerí si myslia, že od nich schudnú, no časom sa čudujú, že opak je pravdou. Po týchto tyčinkách sa totiž priberá rovnako ako po takej čokoláde. Majú vysoký obsah kalórií a tie máčané v jogurte aj veľa mastných kyselín a tukov.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Výživové fitness tipy (10.)