SlovakFitness.sk

Výživa 19. 12. 2017

Päť jedál, ktoré by ste mali z raňajok vyradiť

ikonka
Bez ohľadu na to, či máte čas na prípravu raňajok alebo si volíte len nejakú rýchlu alternatívu, nikdy by ste nemali podceňovať výber jedál pre prvé jedlo vášho dňa.

Aby ste do tela získali kvalitné živiny a získali pre seba dostatok energie pre štart do dňa, mali by ste sa minimálne vyvarovať týmto piatim jedlám:

1. Sladké cereálie
V obchodoch sú dostupné rôzne druhy cereálií, ale väčšina má spoločné to, že je v nich veľa cukru. Najhoršie sú tie pestrofarebné druhy. Sú síce chutné a na prvý pohľad vhodné, no po rýchlom doplnení energie dôjde aj k jej rýchlemu vyčerpaniu. S tým nastúpi aj pocit hladu. Kalórie z nich sú pritom vyššie a len málokto zje len odporúčanú porciu.

2. Šišky a sladké pečivo
Či už sú to šišky, croissanty alebo iné podobné sladké výmysly, nedodajú vám ani zďaleka potrebné živiny. A hoci obsahujú veľa kalórií, ide o horšie využiteľnú energiu, ktorá môže prispievať akurát k zvyšovaniu vašej hmotnosti. Najväčším zlom v nich je, samozrejme, cukor. A tiež fakt, že keď si dáte jednu šišku, len ťažko odoláte ďalšej.

3. Chlieb, rožky, bagety, žemle
Pri cereálnom pečive sa ešte dá prižmúriť oko, ale pri tom bielom nie. Ide totiž o zdroj veľkého množstva sacharidov, z ktorých je drvivá väčšina jednoduchých. To znamená, že príjmete veľa kalórií, ale zároveň, že vás dobre nenasýtia.

4. Sirup
Robíte si na raňajky palacinky? Čo takto si ich vylepšiť chutným kukuričným sirupom. Môže to byť chutné, ale ku kvalitným raňajkám to má poriadne ďaleko. Sirup je bohatý na cukor a kalórie, ktoré spôsobia to isté, ako napríklad už spomínané cereálie.

5. Spracované mäso
Slanina je populárnou voľbou pre raňajky, ale podobne ako klobásy či párky, obsahuje veľa dusičňanov, dusitanov a nasýtených tukov. Vysoký príjem sodíka hneď ráno vám zdravie neposilní a zároveň časom dovedie k priberaniu.

V roku 2016 sme sa vás opýtali, či by ste privítali web alebo rubriku o osobnom rozvoji. 90,11 % z vás odpovedalo „áno“. Preto sme pre vás pripravili nový web Uspech.MNE.sk. Budeme radi, ak ho podporíte aj na Facebooku:Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
tieto-jedla-by-do-ust-pravy-sportovec-nedalTieto jedlá by do úst pravý športovec nedal 8-sposobov-akymi-vplyvaju-bielkoviny-na-chudnutie8 spôsobov, akými vplývajú bielkoviny na chudnutie5-druhov-ovocia-ktore-by-ste-mali-jedavat-casto5 druhov ovocia, ktoré by ste mali jedávať často je-nizkosacharidova-vysokotucna-dieta-lepsia-ako-nizkotucnaJe nízkosacharidová, vysokotučná diéta lepšia ako nízkotučná? tri-tipy-od-fitness-modela-ktore-vam-pomozu-udrzat-formu-cely-rokTri tipy od fitness modela, ktoré vám pomôžu udržať formu celý rok
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist