Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
17 ľahkých spôsobov, ako si vytvoriť zdravšiu domácnosť
5 tréningov pre rozvoj hmoty vášho chrbta
Tréning legendy IV. – Dave Draper a jeho obľúbený program
Reklama
Výživa

Päť jedál, ktoré by ste mali z raňajok vyradiť

ikonkaBez ohľadu na to, či máte čas na prípravu raňajok alebo si volíte len nejakú rýchlu alternatívu, nikdy by ste nemali podceňovať výber jedál pre prvé jedlo vášho dňa.

Aby ste do tela získali kvalitné živiny a získali pre seba dostatok energie pre štart do dňa, mali by ste sa minimálne vyvarovať týmto piatim jedlám:

1. Sladké cereálie
V obchodoch sú dostupné rôzne druhy cereálií, ale väčšina má spoločné to, že je v nich veľa cukru. Najhoršie sú tie pestrofarebné druhy. Sú síce chutné a na prvý pohľad vhodné, no po rýchlom doplnení energie dôjde aj k jej rýchlemu vyčerpaniu. S tým nastúpi aj pocit hladu. Kalórie z nich sú pritom vyššie a len málokto zje len odporúčanú porciu.

2. Šišky a sladké pečivo
Či už sú to šišky, croissanty alebo iné podobné sladké výmysly, nedodajú vám ani zďaleka potrebné živiny. A hoci obsahujú veľa kalórií, ide o horšie využiteľnú energiu, ktorá môže prispievať akurát k zvyšovaniu vašej hmotnosti. Najväčším zlom v nich je, samozrejme, cukor. A tiež fakt, že keď si dáte jednu šišku, len ťažko odoláte ďalšej.

3. Chlieb, rožky, bagety, žemle
Pri cereálnom pečive sa ešte dá prižmúriť oko, ale pri tom bielom nie. Ide totiž o zdroj veľkého množstva sacharidov, z ktorých je drvivá väčšina jednoduchých. To znamená, že príjmete veľa kalórií, ale zároveň, že vás dobre nenasýtia.

4. Sirup
Robíte si na raňajky palacinky? Čo takto si ich vylepšiť chutným kukuričným sirupom. Môže to byť chutné, ale ku kvalitným raňajkám to má poriadne ďaleko. Sirup je bohatý na cukor a kalórie, ktoré spôsobia to isté, ako napríklad už spomínané cereálie.

5. Spracované mäso
Slanina je populárnou voľbou pre raňajky, ale podobne ako klobásy či párky, obsahuje veľa dusičňanov, dusitanov a nasýtených tukov. Vysoký príjem sodíka hneď ráno vám zdravie neposilní a zároveň časom dovedie k priberaniu.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

7-najvacsich-chyb-ktore-robia-ludia-snaziaci-sa-jest-zdravo7 najväčších chýb, ktoré robia ľudia snažiaci sa jesť zdravo osem-najlepsich-sacharidov-vhodnych-pred-treningomOsem najlepších sacharidov vhodných pred tréningompocitate-kalorie-aby-ste-schudli-toto-musite-vedietPočítate kalórie, aby ste schudli? Toto musíte vedieť! su-smoothies-skutocne-zdrave-ako-sa-na-prvy-pohlad-zdaSú smoothies skutočne zdravé ako sa na prvý pohľad zdá? necakane-zdraviu-prospesne-ucinky-sampanskehoNečakané zdraviu prospešné účinky šampanského
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist