SlovakFitness.sk

Kulturistika 03. 01. 2018

Tréning kulturistu XXI. – Branch Warren a nohy na maximum

ikonka
Branch Warren patrí medzi vyznávačov hardcore prístupu k tréningu. Či už ide o hrudník, chrbát alebo nohy, vždy sa z nich snaží dostať maximum a aj niečo navyše. V tejto časti nášho seriálu sa pozrieme na to, ako zvykne hľadať aj svoje nepoznané rezervy pri tréningu nôh.

Rodák z amerického Texasu nebol obdarený kulturistickou genetikou a hoci je známy svojim rozvojom nôh, nie vždy boli také kvalitné. Musel si ich tvrdo vydrieť, pričom dôraz kládol na základné cviky.

Warren rokmi získaval skúsenosti a stával sa rozumnejší. Aj preto v súčasnosti už využíva iný tréning. Je síce iný, ale určite ani jemu tá povestná hardcore „šialenosť“ nechýba. Branch jednoducho nevie, čo to znamená „zvoľnenie“. Posúďte sami.

Na začiatku zruba hodinu a pol trvajúceho tréningu odcvičí drepy. Komplikuje si ich však tým, že pred každou sériou vykoná predkopávania, čím si svaly zahreje a predvyčerpá. Po štyroch takýchto supersériách príde na rad legpress, ktorý robí do zlyhania (okolo 15-20 opakovaní), často formou zhadzovaných sérií, pri ktorých počet opakovaní atakuje stovku!

Stehná následne ešte atakuje hacken drepmi v troch a štyroch sériách po 8 až 10 opakovaní. Po nich už nasledujú izolované cviky na kompletné vyčerpanie svalov a ich napumpovanie – predkopávania, zakopávania v ľahu i zakopávania v sede.

Na záver tréningu nôh nesmú chýbať lýtka. Tým venuje len jeden cvik – buď výpony v sede alebo výpony v stoji. Pravidelne tieto alternatívy obmieňa. Lýtka cvičí v štyroch sériách po 20 opakovaní. Takisto tvrdo...

Pozri aj: Branchov tréning rúk a jeho tréning hrudníka

Tréning nôh Brancha Warrena
Cvik Série Opakovania
Superséria:
Predkopávania
Drepy
4
100, 75, 50, 25
25, 20, 15, 10
Legpress 3 do zlyhania*
Hacken drepy 3-4 8-10
Predkopávania 4 15-25
Zakopávania v ľahu 3-4 10-12
Zakopávania v sede 3-4 10-12
Výpony lýtok** 4 20
* - často cvičí zhadzovane.
** - v jeden tréning cvičí v sede, druhý v stoji. Takto to strieda dokola.


V roku 2016 sme sa vás opýtali, či by ste privítali web alebo rubriku o osobnom rozvoji. 90,11 % z vás odpovedalo „áno“. Preto sme pre vás pripravili nový web Uspech.MNE.sk. Budeme radi, ak ho podporíte aj na Facebooku:Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
trening-kulturistu-xxiv-shawn-rhoden-a-trening-nohTréning kulturistu XXIV. – Shawn Rhoden a tréning nôh trening-legendy-xvii-mike-mentzer-a-chrbatTréning legendy XVII. – Mike Mentzer a chrbát trening-kulturistu-xxiii-roelly-winklaar-a-trening-ramienTréning kulturistu XXIII. – Roelly Winklaar a tréning ramien jubilejny-arnold-classic-sa-stal-koristou-holandanaJubilejný Arnold Classic sa stal korisťou Holanďanauz-o-par-dni-sa-uskutocni-jubilejny-arnold-classic-kalendar-ifbb-proUž o pár dní sa uskutoční jubilejný Arnold Classic + kalendár IFBB Pro
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist