Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Garcinia Cambogia – o aký doplnok výživy ide?
Chyby, ktorých sa dopúšťajú ľudia na prerušovanej hladovke
Sila malých zmien: Vplyv úchopu a postoja na cvičenie
Reklama
Pre ženy

Maximalizujte účinky tréningu stravou po cvičení

ikonka
NAPÍSALA Lucka
03. 02. 2018
To, čo konzumujete po vašom tréningu, je rovnako dôležité ako to, čo jete pred ním a počas neho. A neplatí to len pre mužov. Správna potréningová výživa pomáha zefektívňovať cvičenie aj ženám.

V posilňovni pracujete tvrdo, a tak by bola škoda, ak by vaše úsilie nebolo pretavené do výsledkov čo najefektívnejšie. A v tomto zohráva kľúčovú úlohu práve strava. Vaše úsilie nekončí len dostatkom vody a potréningovými suplementami.

Počas intenzívneho cvičenia vyčerpávate zásoby glykogénu, ktoré potrebujete doplniť. Takisto počas cvičenie dochádza k mikroskopickým (želaným) poškodeniam svalov, ktoré je treba zaceliť. Preto je strava po cvičení dôležitá.

Čo treba jesť po tréningu?

Cieľom každého potréningového jedla by malo byť podporiť regeneráciu po fyzickej záťaži a tým pádom aj rast sily a svalov. Tento cieľ najlepšie splní jedlo, ktoré obsahuje sacharidy a bielkoviny v pomere 2:1, pričom bielkovín by malo byť 20 až 30 gramov.

Pohodlne sa tento cieľ dá splniť proteínovým nápojom obohateným o jednoduché sacharidy, ale môžete uprednostniť aj jedlo, ktoré vám dá aj pocit uspokojenie zo samotného jedenia. Vhodné sú napríklad: tuniak s celozrnným pečivom, kuracie prsia s hnedou ryžou alebo sladkým zemiakom, vajcia s celozrnným pečivom, ovsená kaša obohatená o srvátkový proteín s kúskami banánu či grécky jogurt s ovocím.

Kedy treba jesť, aby to bolo najúčinnejšie?

Vaše telo chce začať s regeneráciou po tréningu v momente, kedy docvičíte. Preto, aby bolo zaceľovanie svalových trhlín a obnovovanie glykogénu čo najefektívnejšie, aj vy musíte jesť hneď po cvičení. Nemusíte však stresovať a naháňať sa za každou sekundou.

Podľa niekoľkých výskumov máte 60 minút a podľa jedného nedávneho dokonca 90 minút na to, aby ste telu dali všetko, čo potrebuje počas tzv. anabolického okna, kedy sa živiny spracujú efektívnejšie. To vedie aj k obnove svalstva, k jeho rastu a k rastu sily.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

dajte-zbohom-ochabnutym-rukam-skuste-tieto-skvele-cvikyDajte zbohom ochabnutým rukám! Skúste tieto skvelé cviky pat-cvikov-ktore-trening-s-partnerom-premenia-na-randePäť cvikov, ktoré tréning s partnerom premenia na rande kate-upton-a-jej-pristup-k-strave-a-cviceniuKate Upton a jej prístup k strave a cvičeniu styri-intenzivne-treningy-bez-potreby-posilnovneŠtyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovnesposoby-ktorymi-mozete-spalit-tuk-z-nohSpôsoby, ktorými môžete spáliť tuk z nôh
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist