Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Garcinia Cambogia – o aký doplnok výživy ide?
Chyby, ktorých sa dopúšťajú ľudia na prerušovanej hladovke
Sila malých zmien: Vplyv úchopu a postoja na cvičenie
Reklama
Tréning

Urobte tieto veci a tréning bude pre vás ľahší

ikonkaFyzická aktivita je kľúčom k dobrému zdraviu. Patrí k nej aj posilňovanie. Dá sa ním však aj zvyšovať sila a odolnosť tela, ako aj budovať väčšie svaly či spaľovať tuky, čo prospeje aj po estetickej stránke. Napriek týmto výhodám sa však nie vždy cvičí ľahko a niekedy máte problém s motiváciou.

Ak chcete podávať pri cvičení lepšie výkony a cítiť sa počas neho lepšie, uľahčiť si ho môžete, ak budete robiť týchto päť vecí:

1. Dajte si pred cvičením kávu
Vedci potvrdili, že kofeín nie len zlepšuje výkonnosť pri cvičení, ale redukuje tiež úroveň vnímania fyzického vyčerpania. Keď táto látka účinkuje, necítite, že cvičíte tak tvrdo, ako skutočne cvičíte. Tiež zvyšuje koncentráciu, vďaka čomu vám ubehne tréning pocitovo rýchlejšie a vaša pozornosť nebude tak ľahko rozptyľovaná myšlienkami, ako sa vám cvičiť nechce. Postačí pritom 200 až 400 mg kofeínu hodinu pred cvičením.

2. Počúvajte hudbu
Aj hudba má pozitívny vplyv na vnímanie toho, ako tvrdo pracujete. A tento vplyv bol potvrdený u intenzívneho i mierneho cvičenia. Teoreticky vďaka tomu môžete aj zvýšiť intenzitu svojho cvičenia a môžete cvičiť dlhšie. Základom tohto efektu je rozptýlenie, ktoré hudba poskytuje. Nevnímate teda toľko vaše dýchanie či svalovú bolesť. A akú hudbu počúvať? Vašu obľúbenú, ktorá bude korešpondovať s tempom cvičenia.

3. Pite veľa vody
Dostatočná hydratácia je ešte dôležitejšie, ak cvičíte. Ak nebudete piť dostatok vody pred cvičením, bude ťažšie a viac zaťaží vaše telo. Vedci zistili, že dehydratácia už len v 2% miere znižuje cvičebnú výkonnosť až o 15 %. Cvičenie je na pocit ťažšie, pretože sa zvýši teplota vášho tela i tep srdca. Dostatok vody by ste mali piť aj počas cvičenia a po cvičení. Tým tiež prospejete vašej regenerácii.

4. Správne jedzte
Dôležité samozrejme je aj to, čo pred cvičením zjete. Ak ste pred ním dlho nič nejedli, vaše zásoby glykogénu budú nízke a najmä pri tréningu s vysokou intenzitou vám to spôsobí komplikácie. Ak budete mať dostatok glykogénových zásob, budete cvičiť efektívnejšie a zároveň vám tréning bude pripadať o čosi jednoduchší.

5. Schlaďte si hlavu
Ak sa vám nechce ísť cvičiť, často vám pomôže studená sprcha. Porovnateľný efekt v tomto smere vám však prinesie už len to, ak si studenou vodou prepláchnete tvár alebo si na ňu položíte studený uterák. Vedci zistili, že cyklisti vďaka tomu vnímali vyčerpanie neskôr a v nižšej miere. Rovnaký vplyv to teda bude mať aj na váš tréning, ktorý vám bude pripadať o čosi ľahší. Tento efekt bude ešte väčší, ak cvičíte v teplom prostredí. Uterák môžete efektívne používať aj počas prestávok počas cvičenia.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

cvicenia-ktore-mozete-robit-kratko-pred-spanimCvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním sila-malych-zmien-vplyv-uchopu-a-postoja-na-cvicenieSila malých zmien: Vplyv úchopu a postoja na cvičenieako-vam-obohatia-trening-sportove-hodinkyAko vám obohatia tréning športové hodinky? 18-veci-ktore-su-dokazom-toho-ze-vas-trening-funguje18 vecí, ktoré sú dôkazom toho, že váš tréning funguje!jednoduche-20-minutove-treningy-bruchaJednoduché 20-minútové tréningy brucha
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist