Suplementy

Garcinia Cambogia – o aký doplnok výživy ide?

21. februára 2018
Garcinia Cambogia – o aký doplnok výživy ide?
Doplnky výživy s názvom Garcinia Cambogia sú vytvárané z rovnomennej rastliny, ktorá rastie najmä v Indonézii a niektorých oblastiach Indie a juhovýchodnej Ázie. O čo však ide? Čo z nich môžete získať?

Už pri prezeraní internetových obchodoch si všimnete, že tieto suplementy sú radené do skupiny spaľovačov tuku. V skutočnosti ide o jeden z najlacnejších prírodných doplnkov zameraných na chudnutie na trhu.

Fungovanie tohto doplnku je založené na dvoch princípoch – na blokovaní tuku a potláčaní chute do jedla. Vedľajším účinkom procesov zabezpečujúcich tieto vplyvy je znižovanie zlého cholesterolu, boj proti depresii a zlepšovanie nálady.

Vráťme sa však k účinku na chudnutie. Blokovanie tukov prebieha tak, že kyselina HCA obsiahnutá v extrakte bráni enzýmu ATP-citát-lyázy premieňať nadbytočné sacharidy a cukry na tuk, ktorý sa uloží v tele.

Potlačovanie chute je zase založené na stimulovaní serotonínu, ktorý znižuje chuť do jedla zapríčinenú emóciami. Čím viac je tento hormón vyplavovaný, tým sa aj viac podporuje odbúravanie tuku z tukových buniek.

Všetky výhody doplnku Garcinia Cambogia

Ten najväčší pozitívny účinok už sme spomenuli a naznačili sme aj ďalšie. Tento doplnok okrem chudnutia podporuje aj dobrú náladu, podporuje metabolizmus, ale aj zlepšuje vstrebávanie vápnika a stav vašich kostí.

Suplement Garcinia Cambogia tiež redukuje výkyvy krvného cukru, prechádza zápche a má pozitívny vplyv na vašu energiu – odďaľuje únavu a zvyšuje fyzickú výkonnosť. Podporuje tiež potláčanie zápalových procesov v tele.

A čo možné negatívne účinky?

Výrobcovia zakazujú tento suplement užívať tehotným alebo dojčiacim ženám. U všetkých ostatných cvičencov by nemali hroziť žiadne vážne vedľajšie účinky. Ak aj nejaké sú, väčšinou ide iba o tráviace problémy, ako je preháňanie.

Ako tento doplnok užívať?

V prvom rade je dôležité poznamenať, že sa tento suplement odporúča užívať len osobám starším ako 18 rokov. Dávky závisia od toho, aký koncentrovaný doplnok je, a preto sa môžu líšiť. V tomto smere je ideálne dodržať odporúčanie, ktoré na etikete uvedie výrobca.

Samozrejme, pokiaľ ide o tehotné alebo dojčiace ženy, osoby s prebiehajúcimi zdravotnými problémami či užívajúce lieky, by malo zvážiť možné negatívne účinky. Ideálne je konzultovať užívanie doplnku s doktorom. To platí aj u zdravých jedincov.