SlovakFitness.sk

Tréning 22. 02. 2018

Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním

ikonka
Mnoho ľudí si myslí, že cvičenie krátko pred spaním vedie k nepokojnému a prerušovanému spánku. Nedávna štúdia však zistila, že to nie je nevyhnutne pravda.

Ak sa chcete dobre vyspať a zacvičiť si krátko pred odchodom do postele, vyskúšajte nasledujúce tréningové možnosti:

1. Schody - ak ich máte v dome alebo činžiaku, využite na cvičenie aj schody. Snažte sa pred spaním urobiť 500 krokov do schodov. Posilníte si nohy i srdce.

2. Drepy - stačí sa postaviť pred posteľ a urobiť trebárs 100 drepov, časom aj dva až trikrát viac. Keď sú pre vás už ľahké, využite nejakú záťaž. Prípadne môžete robiť tri série po 50 opakovaní drepov s výskokom. Avšak, len ak nebývate v byte nad susedmi.

3. Výpady - urobte pred večernou hygienou tri série výpadov v chôdzi z jednej strany domácnosti na druhú a naspäť.

4. Kľuky - zoberte to ako výzvu a 30 dní sa snažte každý deň urobiť jeden kľuk navyše.

5. Doska - doska (plank) je všestranný cvik, ktorý posilní staticky ruky, nohy a najmä stred tela. Spočiatku v tejto pozícii dlho nevydržíte, ale skúste sa prepracovať až k trom minútam. Môžete pritom počúvať upokojujúcu pesničku a následne ísť do postele.

6. Posilňovanie - budujte svaly, spaľujte tuky s jednoručkami, ktoré môžete skladovať pokojne aj pod posteľou.

7. Beh - obujte si tenisky a choďte si zabehať. Prečistite si myseľ, unavíte telo a nakoniec zaspíte ľahšie.

8. Švihadlo - vďaka švihadlu sa dá absolvoval dobré kardio aj doma. Začnite dvojminútovým skákaním, potom sa prepracujte k desiatim minútam. Samozrejme, večer v byte nad susedmi, to neodporúčame.

9. Kettlebell a crossfit - crossfit môžete robiť doma. Stačí si kúpiť bulinu (kettlebell) a skombinujte trebárs angličáky (burpees) s mŕtvymi ťahmi a švihmi.

10. Joga - aj napriek tomu, že štúdia ukázala, že cvičenie pred spaním nenarúša spánok každému, nájdu sa aj výnimky. Ak medzi ne patríte, vyskúšajte jogu. Tá vás na spánok pripraví dokonale.

Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
jumping-jack-5-vyhod-poskokov-s-odrazom-znozmoJumping Jack: 5 výhod poskokov s odrazom znožmoake-pozitiva-ma-dynamicky-strecing-pred-cvicenimAké pozitíva má dynamický strečing pred cvičenímpalte-tuky-bez-nacinia-s-tymto-15-minutovym-treningomPáľte tuky bez náčinia s týmto 15-minútovým tréningomje-bolest-svalov-vizitkou-dobreho-treninguJe bolesť svalov vizitkou dobrého tréningu?styri-cviky-pre-rozvoj-velkych-ramien-ktore-nepouzivateŠtyri cviky pre rozvoj veľkých ramien, ktoré nepoužívate
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Nástroj pre lepší spánok
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist