SlovakFitness.sk

Výživa 23. 02. 2018

Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi

ikonka
Cítite, že máte menej energie a o čosi horšiu náladu. Jedným z možných dôvodov môže byť nástup dehydratácie. Aby ste sa jej vyhli a uhasili smäd, nemusíte vždy siahnuť po vode. Môžete skúsiť aj týchto desať viac či menej prekvapivých spôsobov, ako dodať telu tekutiny.

1. Kokosová voda - už v názve je slovíčko voda, no tá kokosová dokáže ochrániť telo pred dehydratáciou efektívnejšie ako čistá voda. Obsahuje totiž aj draslík a niekedy aj sodík, ktoré pomáhajú aktívnym ľuďom udržať v tele viac tekutín.

2. Červený melón - toto ovocie vysokým obsahom vody nikoho asi neprekvapí. Obsahuje jej zhruba až 92 % svojho celkového objemu. Populárnou voľbou bude v teplých letných dňoch, kedy vás dokáže aj dobre osviežiť.

3. Šalát - šalát má ešte väčší objem vody, ako vodový melón. Až 95 % šalátu je tvorených vodou. Najviac sa z nej pritom situuje do vonkajších listov.

4. Rajčinová šťava - rajčinová šťava obsahuje vodu, vhodné množstvo sodíka a vďaka svojmu zloženiu má aj protirakovinové účinky.

5. Ovsené vločky - ak chcete uhasiť smäd a zároveň sa zdravo najesť, môžete zvoliť ovsenú kašu. Samotné ovsené vločky vodu neobsahujú, ale pri príprave sa do nich pridáva voda alebo mlieko.

6. Ryža - podobným prípadom ako ovsená kaša je aj ryža. Až 75 % z objemu uvarenej ryže tvorí voda. Väčšinou sa do nej pridáva aj soľ, ktorá dokáže vodu v tele udržať o čosi dlhšie.

7. Avokádo - z avokáda získate veľa cenných živín a zhruba dve tretiny jeho objemu tvorí voda, ktorá sa postará o hydratáciu.

8. Jogurt - jedna šálka jogurtu obsahuje prekvapivo až 85 % vody. Vápnik a zdraviu prospešné baktérie sú cenným bonusom.

9. Hamburger - tak tento pokrm v tomto zozname vás určite prekvapí. Bežný hamburger však obsahuje zeleninu s vysokým obsahom vody a i hovädzie mäso je po tepelnej príprave tvorene zo zhruba 60 % vodou.

10. Kuracie prsia - asi 69 % z kuracích pŕs v surovom stave predstavuje voda. Po varení sa časť z nej stratí, ale stále sa drží nad hranicou 60 %.

Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
pat-zivin-ktore-buduju-svaly-a-nie-su-bielkovinamiPäť živín, ktoré budujú svaly a nie sú bielkovinami 12-veci-ktore-sa-stanu-vasmu-telu-ked-zjete-vajcia12 vecí, ktoré sa stanú vášmu telu, keď zjete vajciapat-jedal-ktore-su-skutocne-navykovePäť jedál, ktoré sú skutočne návykové jedla-vdaka-ktorym-starnete-rychlejsieJedlá, vďaka ktorým starnete rýchlejšie vas-sprievodca-svetom-proteinov-od-a-po-zVáš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist