Kulturistika

New York Pro vyhral Elssbiay, Weiterová na 12. priečke

26. mája 2013

V sobotu sa konal deviaty ročník súťaže New York Pro z okruhu IFBB, ktorého sa zúčastnilo až 134 súťažiacich v šiestich kategóriách. Slovensko v kategórii bikini žien reprezentovala Nikola Weiterová, ktorá obsadila 12. miesto v konkurencii 22 súťažiacich.

Víťazkou jej kategórie bola Yeshaira Roblesová, ktorá vyhrala tesný súboj s Ashley Kaltwasswerovou a kvalifikovala sa na septembrový Olympia Weekend. Kategóriu figure zase ovládla Candice Keeneová a víťazkou physique žien sa stala Juliana Malacarneová.

Medzi mužmi v kategórii physique vyhral Sadik Hadzovic, ktorý sa kvalifikoval na historický prvý ročník Olympia Physique Showdown. Potom už boli na programe kulturistické zápolenie. Kategóriu do 212 libier vyhral Jose Raymond, ktorý sa tiež kvalifikoval na Olympia 212 Showndown po tom, čo sa na súťaž prihlásil na poslednú chvíľu. Druhý skončil Sami al Haddad a tretí Mark Dugdale. Boj o víťazstvo bol záležitosťou prvých dvoch kulturistov.

Samotným vrcholom New York Pro bola kategória open, ktorej sa zúčastnilo niekoľko zvučných mien. Skromne do súťaže vstupoval debutant medzi profesionálmi Mamdouh Elssbiay, ktorý sa však pripravoval svedomito a na pódiu dominoval. Nakoniec sa svojou vyrysovanou, mimoriadne mohutnou postavou stal celkovým víťazom a kvalifikoval sa na Mr. Olympia.

Druhý skončil jeho idol Victor Martinez, ktorého meno bolo medzi všetkými súťažiacimi najzvučnejšie. Sklamanie priniesla forma minuloročného víťaza Cedrica McMillana, ktorý skončil až na 12. mieste. Tretí skončil Juan Morel, štvrtý Jonathan Delarosa a piaty Clarence DeVis.

Video z vyhlasovania víťazov kategórie Open

Fotogalériu z podujatia nájdete TU (externý odkaz).

Kompletné výsledky

New York Pro 2013 – kategória open:
1. Mamdouh Elssbiay, 2. Victor Martinez, 3. Juan Morel, 4. Jonathan Delarosa, 5. Clarence DeVis, 6. Anthoneil Champagnie, 7. Marcus Haley, 8. Keith Williams, 9. Con Demetriou, 10. Pablo Ayala, 11. An Nguyen, 12. Cedric McMillan, 13. Daniel Toth, 14. Antoine Vaillant, 15. Dainius Barzinskas, 15. Jeff Beckham, 15. Dalibor Hájek, 15. Mike Johnson, 15. Zaher Moukahal.

New York Pro 2013 – kategória do 212 libier:
1. Jose Raymond, 2. Sami al Haddad, 3. Mark Dugdale, 4. Aaron Clark, 5. Marco Rivera, 6. Al Auguste, 7. Branden Ray, 8. Darron Glenn, 9. Mboya Edwards, 10. Charles Dixon, 11. Raul Carrasco, 12. Manuel Manchado, 13. Jamal Elmadawy, 14. Jason Arntz, 15. Greg Doucette, 16. Thomas Benagli, 16. Gianluca Catapano, 16. Vince Galanti, 16. Vincente Santamaria, 16. Joe Vu, 16. Angel Rangel Vargas.

New York Pro 2013 – kategória physique mužov:
1. Sadik Hadzovic, 2. Anton Antipov, 3. Matt Acton, 4. Craig Capurso, 5. William Sullivan, 6. Sean Sapera, 7. Vincent Fiore, 8. Jake Routt, 9. Jonathan Cetera, 10. Keenon LeBlanc, 11. Dean Fazzolari, 12. David Herskovitz, 13. Ian Lauer, 14. Michael Ferguson, 15. Donta Tanner, 16. Cory Lagasse, 16. Ryan Hughes, 16. Corey Hammac, 16. Craig Franczyk, 16. Karl Biermann, 16. Russell Waheed.

New York Pro 2013 – kategória physique žien:
1. Juliana Malacarne, 2. Karina Nascimento, 3. Toni West, 4. Joele Smith, 5. Teresita Morales, 6. Nathalie Foreau, 7. Jillian Reville, 8. Jill Rudison, 9. Sheilahe Brown, 10. Jennie Verde, 11. Melissa Dibernardo, 12. Jen Louwagie, 13. Sandra Lombardo, 14. Cynthia Colon, 15. Nathalie Falk, 16. Jane Santos, 16. Stacy Mcdowell, 16. Gloria Fauls, 16. Kathy Unger, 16. Alecia Rankovic, 16. Gina Quinn, 16. Antonia Perdikakis, 16. Vallerie Paul, 16. Sheena Ohlig, 16. Frances Mendez, 16. Michelle Krack, 16. Carmen Knight, 16. Asha Hadley, 16. Sarah Bridges.

New York Pro 2013 – kategória figure žien:
1. Candice Keene, 2. Swann Cardot, 3. Nicole Wilkins, 4. Rebecca Vera, 5. Monica Specking, 6. Maria-Luisa Diaz, 7. Andrea Cantone, 8. Corinna Booth, 9. Patty Zariello, 10. Lauren Cascio, 11. Rebecca Schubeck, 12. Melanise Pettee, 13. Katerina Tarbox, 14. Amy Puglise, 15. Kenyatta Arietta, 16. Elvimar Sanchez, 16. Tissilli Rogers, 16. Cinderella Richardson, 16. Marcy Porter, 16. Tiani Norman, 16. Michelle Derosa, 16. Shelly Albetta.

New York Pro 2013 – kategória bikini žien:
1. Yeshaira Robles, 2. Ashley Kaltwasswer, 3. Lindsey Waters, 4. Yarelis Gonzalez, 5. Ashley Leblanc, 6. Dayna Maleton, 7. Ashley Wade, 8. Gigi Amurao, 9. Maria Annunziata, 10. Leigh Brandt, 11. Francesca Yumul, 12. NIKOLA WEITEROVÁ, 13. Anna Stazoduzeva, 14. Meredith Long, 15. Anna Vanhatten, 16. Nathalie Mur, 16. Tabitha Klausen, 16. Andrea Hertlein, 16. Janet Harding, 16. Danielle Carr, 16. Cynthia Benoit, 16. Cecile Palacios.

-- Fotogaléria z kategórie bikini žien (externý odkaz)

Víťaz každej kategórie sa priamo kvalifikoval na Olympia Weekend 2013.

Už cez budúci víkend sa uskutoční ďalšia súťaž - Toronto Pro Supershow.

Toronto Pro Supershow