SlovakFitness.sk

Zdravie 30. 03. 2018

6 stratégií, ktoré vám pomôžu bojovať proti akné

ikonka
Na prvý pohľad je akné len druhotriednym zdravotným problémom, ktorý je viac o kráse, ako o vnútornom zdraví. Pravda je však taká, že je v medicíne považované za chronický stav, ktorý je reakciou na problémy vo vnútri tela.

Ak sa chcete zbaviť akné efektívne, musíte sa zamerať na jeho príčiny. Nimi môžu byť hormonálna nerovnováha (vplyv nemajú len testosterén a estrogén, ale aj inzulín) a problémy tráviaceho systému (citlivosť na jedlá, nerovnováha v črevnej mikroflóre, nedostatok tráviacich enzýmov, pravidelný príjem jedál spôsobujúcich zápaly).

Týchto šesť tipov vám pomôže zbaviť sa akné:

1. Začnite u jedla
Najlepšie je, keď sa najskôr zameriate na jedlo. Vaša diéta by mala obsahovať minimum jedál spôsobujúcich zápaly a stavať na jedlách s nízkym glykemickým indexom. Základom by teda mala byť zelenina a niektoré druhy ovocia, úplne vylúčiť by ste mali vysoko spracované jedlá a jedlá s pridaným cukrom.

2. Zvážte vyradenie lepku
Je relatívne dobre známe, že ľudia citliví na lepok, majú problematickejšiu pokožku. Keď presedláte na bezlepkovú výživu, budete mať lepší stav tráviaceho systému i čistejšiu pokožku.

3. Zvážte vylúčenie mliečnych výrobkov
Mlieko je zápalové jedlo a je bežným spúšťačom akné. Okrem toho, že dráždi tráviaci systém, stimuluje aj inzulín a IGF-1. Jogurty majú tento vplyv bežne najmenší.

4. Pomôžu semená a bylinky
Semená a olej z ľanu majú čistiace účinky na pokožku a znižujú prejavy akné. Takisto bylinka berberin (dráč indický) má antimikrobiálne vlastnosti a pomáha stabilizovať krvný cukor. Výťažok z bylinky sa predáva aj ako doplnok výživy.

5. Optimalizujte príjem mikroživín
Pomôcť vyčistiť vašu pokožku pomôže aj správny pomer prijímaných karotenoidov, vitamínov B, C a E, omega-3 mastných kyselín, zinku, selénu a probiotík. Zdroje zdravých tukov sú vašim priateľom, takisto zelenina a ovocie. Či potrebujete mikroživiny doplniť aj suplementami, vám najlepšie povie lekár alebo certifikovaný výživový poradca.

6. Podporte prirodzenú detoxikáciu
Jedenie hlúbovej zeleniny (brokolica, karfiol) pomáha podporovať činnosť pečene, ktorá sa stará o detoxikáciu organizmu. Toxíny z tela vychádzajú von potom, močom a stolicou. Pravidelné cvičenie a saunovanie podporuje potenie, dostatočný pitný režim podporuje močenie i trávenie, ktorému pomôže aj dostatočný príjem vlákniny.

V roku 2016 sme sa vás opýtali, či by ste privítali web alebo rubriku o osobnom rozvoji. 90,11 % z vás odpovedalo „áno“. Preto sme pre vás pripravili nový web Uspech.MNE.sk. Budeme radi, ak ho podporíte aj na Facebooku:Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
zapcha-ako-ju-riesit-a-ako-sa-jej-vyvarovatZápcha, ako ju riešiť a ako sa jej vyvarovať?zle-drzanie-tela-vas-ovplyvnuje-viac-ako-si-mysliteZlé držanie teľa vás ovplyvňuje viac, ako si myslíte4-1-tipov-pre-ludi-ktorych-trapi-strata-vlasov4+1 tipov pre ľudí, ktorých trápi strata vlasov nefunguje-vam-dobre-stitna-zlaza-prezradia-to-tieto-priznakyNefunguje vám dobre štítna žľaza? Prezradia to tieto príznaky ochrana-pred-alzheimerovou-chorobou-tieto-zvyky-vam-pomozuOchrana pred Alzheimerovou chorobou? Tieto zvyky vám pomôžu
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist