SlovakFitness.sk

Výživa 06. 04. 2018

5 druhov ovocia, ktoré by ste mali jedávať často

ikonka
Prinášame vám prehľad piatich druhov ovocia, ktorých pravidelnou konzumáciou urobíte dobre pre svoje zdravie. Ide o druhy, ktoré obsahujú veľmi málo cukrov, ale veľa iných užitočných živín.

Ak si chcete vyšperkovať vaši výživu o nejaké zdravé druhy ovocia, z ktorých nepriberiete, uistite sa, že si vyberiete niektoré z týchto:

1. Citrón
Citróny obsahujú látku limonín, ktorá má protirakovinové účinky. Je známe, že obsahujú aj veľa vitamínu C, ktorý posilňuje imunitu človeka. Ich šťava môže byť vyšťavená do čaju, ale môže vám ochutiť aj vodu. Citrónová voda pitá ráno je spojená aj s chudnutím.

2. Čučoriedky
Čučoriedky majú v sebe veľké množstvo antioxidantov, antokyanínov, resveratrolu, quercetinu. S ich konzumáciou je to mimoriadne ľahké. Stačí si ich vziať za hrsť, opláchnuť a pridať do ovsenej kaše, kokteilu alebo len zjesť samotné. Na neskoršie využitie si ich môžete zamraziť.

3. Jahody
Jahody v sebe skrývajú antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Ich konzumácia je tiež jednoduchá a v súčasnosti sa stali dokonca populárnou súčasťou šalátov. Hodia sa do diéty a veľmi dobre hydratujú telo.

4. Vodný melón
Pokiaľ ide o hydratáciu, s tou vám veľmi pomôže vodný melón. Ide o ovocie plné vlákniny s nízkym obsahom kalórií, ktoré má v sebe viac lykopénu ako paradajky. Najobľúbenejšie sa konzumuje samotný. Osvieži najmä v lete.

5. Paradajky
Paradajky môže niekto považovať za zeleninu, ale v skutočnosti je to ovocie. Obsahujú veľa fytoživín a prospievajú zdraviu srdca. Okrem toho znižujú riziko rakoviny. Tiež obsahujú veľa vody a málo kalórií.

V roku 2016 sme sa vás opýtali, či by ste privítali web alebo rubriku o osobnom rozvoji. 90,11 % z vás odpovedalo „áno“. Preto sme pre vás pripravili nový web Uspech.MNE.sk. Budeme radi, ak ho podporíte aj na Facebooku:Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
chcete-podporit-chudnutie-skuste-vlasske-orechyChcete podporiť chudnutie? Skúste vlašské orechy tieto-jedla-by-do-ust-pravy-sportovec-nedalTieto jedlá by do úst pravý športovec nedal 8-sposobov-akymi-vplyvaju-bielkoviny-na-chudnutie8 spôsobov, akými vplývajú bielkoviny na chudnutieje-nizkosacharidova-vysokotucna-dieta-lepsia-ako-nizkotucnaJe nízkosacharidová, vysokotučná diéta lepšia ako nízkotučná? tri-tipy-od-fitness-modela-ktore-vam-pomozu-udrzat-formu-cely-rokTri tipy od fitness modela, ktoré vám pomôžu udržať formu celý rok
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist